Elazığ’da ıssızlık, köpeği 7 yerinden bıçaklayıp öldürdüler

Elazığ’üstelik Belçika Kurdu cinsi köpek, iddiaya bakarak kimliği belirsiz birey yahut kişilerce 7 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Elazığ’ın model Barhana Protokol yolu mevkiinde çöz dekorasyon işi ile uğraşan Ayhan Gülen ve yeğeni Onur Ayaz marifetiyle hareket yerlerinin güvenliği sağlamak için besledikleri ve ‘Mex’ ismini verdikleri Belçika Kurdu cinsi kapik bahçesindeyken iddiaya bakarak arakçılık maksadıyla gelen kimliği belirsiz sevimli veya kişilerce akşam ezanı saatlerinde 7 yerinden bıçaklandı. Itibar Ayaz sabah saatlerinde bahçesinde çorlu halde bulduğu köpeğini Fırat Üniversitesi Efsanevi Hastanesi’ne götürdü. Yapılan otama sonucu 20 dikiş atılmış köpek yapılan tamlık müdahalelere karşın kurtarılamadı. Yetkililere seslenen Ayaz yapılan bu vahşetin sorumlularının bulunmasını istedi.

Köpeğin sahiplerinden Onur Ayaz, “Bahçemiz de Belçika Kurdu ve tek üstelik kangal köpeğimiz bulunmaktadır. Bu köpekler güvenliği hatırlamak için buradalar. Sabık salı haset keder bir durumla sabaha uyandık. Sabaha cebin geldiğimiz zaman köpeğimizi yerde dertli bir halde bulduk. Aldığı nazik bıçak darbeleriyle kilolu bir şekilde yaralanmıştı. Bağımlı o heyecanlan veterinere kaldırdık. Veterinerde 20 terzilik ve yapılan tam müdahalelere rağmen köpeğimiz kurtarılamadı. Yetkililerimizden müzaheret bekliyoruz. Bahçemizin güvenliğini sağlıyordu. Köpeğimizin tek sorunu yoktu. Tahminlerimize bakarak buraya gelen birey rastgele kimesne arakçılık üzere mevrut. Hırsızlığı da yapamadığı için o dakika köpeğin saldırısına düçar. Köpeğin manevi ve maddesel değeri yüksekti bizim üzere hem da emanetti. Bu yüzden o büyüklüğünde konusunda düşüyoruz ve adi haddinden fazla üzüldük. Sunu mail dostumuz hayatını kaybetseydi bu büyüklüğünde üzülmezdik. Köpeğimizle bire bir refik gibiydik. Oynuyorduk, gezerdik ve çokça iyice ayrımsız köpekti. Yetkililerimizden ricamız bunu eden kişilerin ayrımsız an geçmiş yakalanmasını istiyoruz” dedi. – ELAZIĞ

Share: