Elbistanlı depremzede Osman Doğan: “Devleti damarlarımızda hissediyoruz”

Elbistanlı depremzede Osman Doğan: “Devleti damarlarımızda hissediyoruz”

KIRŞEHİR Geçtiğimiz 6 Gücük Ay tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve Türkiye’birlikte 10 ilde hissedilen hareket sonrası Kırşehir’bile Kızılay eliyle oluşturulan yardım alanında bindi düz depremzede vatandaş devleti damarlarına kadar hissettiğini söyledi.

Kızılay marifetiyle insanların ihtiyaçlarının giderilmesi ve hareket mağdurlarının ana ihtiyaçlarının karşılanması yerine antrepo oluşturuldu. Oluşturulan depoda ahzüita yapan Elbistanlı Osman Doğan ünlü vatandaş sarsıntı sonrası ortaya çıkan çap yoktu Kızılay yoktu üzere söylemlerin kayışçı olduğunu aktardı. Doğan, “kerem damarlarımızda birlikte var. Fehamet seçkin yerde var. Depremin olduğu evvel günden itibaren devlete bütün yanımızda gördük. Devletle beraber Türk milleti bile yanımızdaydı. Devletimiz bizler amacıyla elinden mevrut temas imkanı kullandı. Kırşehir’e geldik ve devletimiz bize rastgele soy yardımda bulundu. Izzet namevcut diyenler matlup yapan insanlardır” dedi.

“Kızılay ihtiyaçlarının karşılanmasında avangart fariza alıyor”

Kızılay Kırşehir Ofis Başkanı Osman Eroğlu, kamuoyuna duyurulan zelzele ajanda itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin cümle kurumlarıyla fariza üstlendiğini söyleyerek, “İlk dolaşma itibariyle hizmet vermeye bitmeme ediyoruz. Affet bölgelerine toplamda 16 tır gelmek için 70 açar gönderdik. İş insanları, el ve politik partilerin desteği ile bu proses devam etti. Kızılay karşı sâdır manipülasyonların ise aslı yoktur” diye niteleyerek konuştu.

Kızılay Kırşehir Şubesi gönüllü desteğinin bitmeme etmesi gerektiğini anlatan Eroğlu, “gönüllü noktasında destek talep ediyoruz. İhtiyaçların karşılanmasında bizlere ve ailelere koruyucu olacak insanlara çok aşkın ihtiyacımız var. Seçkin gün 30 fahri ile gelişigüzel çalışmaktayız” şeklinde konuştu.

Share: