Eldivenlerinizi hazırlayın! Meteorolojiden iki kesim üzere kar uyarısı geldi

Büyüklük genelinde çekicilik sıcaklıklarının düşmesinin ardından vatandaşların gözü kulağı kar yağışına çevrildi. Meteoroloji da vatandaşların aklındaki istifham işaretlerini giderdi. Hava Bilgisi marifetiyle yayınlanan 11 son teşrin hava boyut raporunda kar yağışına ilişik ince namına hikmet verildi.

KARADENİZ BÖLGESİNDE DAHI KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yeni rapora göre, Şarki Karadeniz, Maşrık Anadolu’nun doğusu ile Cıvıl Cıvıl, Batman ve Siirt çevrelerinde yağmur ve bora, Maşrık Anadolu’nun doğusu ile Şark Karadeniz’in erdemli kesimlerinde karla tuhaf yağmur ve kar yağışı bekleniyor. İç ve yıldız kesimlerde sabah ve gece saatlerinde düzlük saha sis ve parmak hadisesi yaşanacağı durum ediliyor.

HAVZA MINTIKA HAVA ŞARTLARI

MARMARA

Parçalı ve birkaç bulutlu, gitgide Trakya kesiminin meydan düzlük çokça bulutlanmış geçeceği durum ediliyor. Sabah ve geceleyin saatlerinde düzlük meydan sis ve pus olayı bekleniyor.

Çanakkale 18°C Modüler ve birkaç bulutlanmış

İstanbul 18°C Parçalı ve birkaç bulutlu

Kırklareli 18°C Parçalı ve beş altı bulutlu

Kocaeli 19°C Parçalı ve az bulutlu

EGE

Birkaç bulutlu ve kategorik geçeceği hesap pusulası ediliyor. Geceleyin ve sabahleyin saatlerinde çöz kesimlerinde vadi düzlük sis ve inç olayı bekleniyor.

Afyonkarahisar 17°C Beş Altı bulutlanmış

Denizli 21°C Birkaç bulutlu

İzmir 21°C Birkaç bulutlanmış ve açıkça

Muğla 20°C Beş Altı bulutlu ve kategorik

AKDENİZ

Beş Altı bulutlu ve yıldızlı, doğusunun düz kayran parçalı ve çokça bulutlanmış geçeceği anlayış ediliyor. Tün ve sabahleyin saatlerinde Batı Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde saha vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

Adana 26°C Modüler ve çok bulutlu

Antalya 24°C Bir Iki bulutlanmış ve belirgin

Hatay 23°C Modüler ve çok bulutlu

Isparta 19°C Az bulutlu

İÇ RUM

Modüler ve az bulutlanmış geçeceği hesap ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde kayran yer sis ve parmak olayı bekleniyor.

Ankara 17°C Modüler ve birkaç bulutlanmış

Eskişehir 17°C Modüler ve beş altı bulutlanmış

Kayseri 13°C Parçalı ve birkaç bulutlu

Konya 15°C Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Modüler ve az bulutlanmış geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabahleyin saatlerinde iç kesimlerinde meydan meydan sis ve pus olayı bekleniyor.

Bolu 16°C Modüler ve beş altı bulutlu

Kastamonu 15°C Parçalı ve birkaç bulutlu

Sinop 17°C Parçalı ve az bulutlu

Zonguldak 15°C Modüler ve az bulutlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Modüler ve çokça bulutlanmış, Doğu Karadeniz ile Kalabalık çevrelerinin yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların, alelumum yağmur ve boğanak, bağırsak ve erdemli kesimlerinde karla elinin körü baran ve kayran vadi kar şeklinde olması bekleniyor. Tün ve sabahleyin saatlerinde Mutedil Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde kayran yer sis ve parmak olayı bekleniyor.

Artvin 14°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu, erdemli kesimleri karla elinin körü baran ve yer meydan kar yağışlı

Samsun 16°C Parçalı bulutlu

Tokat 15°C Modüler bulutlu

Trabzon 15°C Çok bulutlu, akşam ezanı saatlerine kadar yağmurlu

ŞARKI RUM

Modüler ve çok bulutlanmış, maşrik kesimlerinin genelinin espaslı yağmurlu, kuzey ve doğusunun yükseklerinin karla elinin körü baran ve saha kayran kar yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Şeb ve sabah saatlerinde saha vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

Elazığ 14°C Parçalı ve çok bulutlanmış

Erzurum 8°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, erdemli kesimleri karla karışık baran ve yer düz kar yağışlı

Kars 9°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, akşam saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, efdal kesimleri karla tuhaf baran ve düz meydan kar yağışlı

Van 10°C Parçalı ve haddinden fazla, fasılalı yağmurlu, efdal kesimleri karla muğlak yağmur ve kayran düzlük kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çokça bulutlanmış, Batman ve Siirt çevrelerinde aralıklı baran ve bora bekleniyor.

Diyarbakır 16°C Parçalı ve çokça bulutlu

Gaziantep 17°C Parçalı ve çokça bulutlu

Siirt 17°C Modüler ve çok bulutlu, espaslı yağmur ve bora yağışlı

Şanlıurfa 19°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu

Share: