Emir Çalımbay: Ligde bunun arkasını getirmemiz gerekiyor

Sivasspor Maharet Direktörü Istek Çalımbay, “Bundan geçmiş mutsuz mağlubiyetler ve beraberlikler aldık ama zaman çabucak bire bir galibiyet elde ettik. Bizim açımızdan çokça önemliydi. Bire Bir zinciri kırdık. Özellikle ligde bunun arkasını getirmemiz gerekiyor” dedi.

Spor Mabat Süper Lig’in 9’uncu haftasında Çıpa Ekip Sivasspor, deplasmanda Medipol Başakşehir’i 2-0 mağlup ederek ligde bu mevsim ilk galibiyetini elde etti. Mücadelenin arkası sıra Sivasspor Ustalık Direktörü Heves Çalımbay planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu. Kendileri adına mehabetli tıpkısı yengi aldıklarını tamlayan Çalımbay, “Bizim açımızdan ongun benzeri maç oldu. Serencam zamanlarda oynadığımız genişlik bol maçlardan birisiydi. İyi tevhit olduk. Başakşehir dolgunca bir kadroya ehil. Haddinden Fazla muvaffakiyetli tıpkısı mızıka. Tedbirlerimizi aldık, arkadaşlarımız dediklerimizi yaptı. Bundan önce bedbaht mağlubiyetler ve beraberlikler aldık ama bugün vakit kaybetmeden tıpkısı yengi elde ettik. Bizim açımızdan çokça önemliydi. Ayrımsız zinciri kırdık. Alelhusus ligde bunun arkasını getirmemiz gerekiyor” diye niteleyerek konuştu.

“GRADEL’İ SADIK KALMASAYDIK OYUNA ALMAYACAKTIK”Başakşehir karşısında mücadeleye sakıntı kulübesinde başlayan Max Gradel’i dinlendirmek istediklerini belirten görmüş geçirmiş teknik adam, “Gradel, müstacelen acilen herhangi bir karşılaşma oynadı. Dinlenmesi gerekiyordu. Ayrıca zaman bağli kalmasaydık oyuna almayacaktık. Bire Bir güruh maç var çıktı önümüzde. Milli takımda da sonsuz oynuyor. Aynı yorgunluk vardı” ifadelerini kullandı.Talep Çalımbay, bu mevsim ilk defa giydiği kırmızı eşofmanın erek getirdiğini belirterek, “Çokça sevdiğim tıpkı eşofmanım. Iyi geliyor. Galip geldik o üstelik bizim için benzeri amaç oldu” şeklinde konuştu.”3 BİN KİŞİYE DÜDÜKLEMEK SİVASSPOR’A YAKIŞMIYOR”Sivasspor taraftarının Başakşehir deplasmanında takımına çokça iyi bindi olduğunu nâkil deneyimli teknik adam, “Bu takım, Anadolu’da üç yıl sıkışık Avrupa’ya gitti. Bu topluluk ferah şeyleri adalet ediyor. Bundan esbak senelerde buradaydık. Lige erken başlıyoruz. Lige sabık yıl sunma erken tığ başladık ve bildirme geç biz bitirdik. 9 aktör gitti, bu bando değme zaman dolgunca olmayabilir. Taraftarın Sivas’ta oyuncuları yuhalaması akıllıca bir molekül değil. Bu topluluk çokça fena hâlde şeyler yaptı. Avrupa’ya gittik, kulübe mülk kazandırdık, büyüklük puanı elde ettik. 3 bin kişiye ihanet etmek Sivasspor’a yakışmıyor. Zaman taraftarlar, çok balaban destek verdiler. Bilahare de sevinci oyuncularla yaşadılar. Ne teessürat yaşayarak bu maçları oynadığımızı kimse bilmiyor. 2-3 günde ayrımsız maç oynuyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan karşılaşma içerisinde bir yanlış yaşayarak kenara gelen Fredrik Ulvestad’ın durumuyla ilişik olarak ise Çalımbay, “Hastaneye kaldırıldı. Başkomutan yanımıza geldi defo dilemek için. Burnu dizine gelmiş. Fay gibi” ifadelerini kullandı.

Share: