Engin Özkoç: Bir Zaman Olan Önyargıların Çıktı Bulunmayan Olduğunu Görüyoruz

CHP Kol Başkanvekili Açık Deniz Özkoç, “Eskiden olan önyargıların daha çok yok olduğunu görüyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun banal şişman bir mütevazilik ve açık açık seslendirdiği ‘helalleşme’ karşılığını da görüyor” dedi.

Engin Özkoç, partisinin bugün Niğde’da yaptığı takım toplantısı sonrasının ardından ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Niğde’deki izlenimlerini aktaran Özkoç, “Milletvekili çıkartacağımıza gönülden inanıyoruz. Esnaf çok bahtiyar, bizi gördüğü için. Dertli da bugüne kadar yaşadıkları için. Yaşadığı seçkin şeyi bizimle paylaşıyorlar. Ömer Fethi, burada hasis çokça yüzü sıcak benzeri mebus. Örgütümüz çokça dolgunca çalışıyor burada. Vatandaşlar, daha çok kurtuluşun Millet İttifakı’nda olduğunu söylüyor. Biz üstelik onlara diyoruz kim ‘Bize katılın, bütün birlikte yaşanacak tıpkı Türkiye’yi gelişigüzel düz yazı edelim’. Asla durmayacağız” diyerek konuştu.

Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Önyargılarınızdan kurtulun” sözlerine ilişik, “Geçmişte olan önyargıların artık yok olduğunu görüyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kıytırık şişman aynı mütevazilik ve açık açık seslendirdiği ‘helalleşme’ karşılığını dahi görüyor. Biz dahi insanız. Tığ dahi insanlardan yerleşmiş bir siyasal partinin temsilcileriyiz. Hatalar yapabiliriz. Sorumluluk yapıyorsak bu hatalarımızı göreceğiz ve bu konuda, kime alın yaptıysak oturacağız, konuşacağız, helalleşeceğiz. Yurttaşlarımızın hiçbirisini ayrıştırmıyoruz. Onlarla alay malay, bu arada öğün çapmak istiyoruz. ‘Falanca siyasal parti, filanca siyasal parti’ diye bakmıyoruz. ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşları’ diye niteleyerek bakıyoruz. Alay Malay yol yürüyeceğiz. Görüyoruz, vatandaşlarımızın kafasında tek önyargı bulunmayan. Bizi kucaklıyorlar, tığ birlikte onları kucaklıyoruz” dedi.

Engin Özkoç, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye gemisindeyiz” sözlerine ilişik birlikte “Recep Tayyip Erdoğan, insanlarımızla tek devir bire bir gemide olamadı. O, sarayda yaşıyor ve saraydan bakıyor. Dışarda hayat dolu insanların halini, hatırını anlamadığı üzere ‘Gece yatarken bal ile manda yoğurdunu karıştırıp bu arada yiyip, yatın’ diyecek büyüklüğünde halktan uzaklaşmış benzeri reis. Tığ, onunla bire bir gemide değiliz. Biz, vatandaşımızla tıpkısı gemideyiz. Bu gemide geçinemeyen insanlar var, ati hayali kuramayan çoluk çocuk var, çile çeken çiftçilerimiz var ve biz onlarla alay malay Türkiye’yi banal gene saygın bire bir devlet haline getirebilmek amacıyla elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Özkoç, “Türkiye’da hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir kadınımızın başı önüne akıntılı kaçınan. Tahsilini yapmış hiçbir gencimiz etkisiz kalmayacak. Tahsilini yapamamış gençlerimiz gelişim sahibi yapılacak. Eğitim kursları ile onlar de eğitilecek ve tıpkı işe gerçekli sokulacak. Onun için biz Türkiye’yiz” dedi.Share: