Erzurum haberi… Aziziye’de yılın muhtarını Eş Güdümcü Ulvi İnci belirledi

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yılın muhtarını SELIM Parti Umumi Forma Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Anne Rütbe Toprak Koordinatörü Ulu İnci belirledi. Koordinatör Yüksek İnci, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Günü zımnında Aziziye Belediyesi’nce tevhit edilen çekilişe katıldı. İlçenin 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Aşağı Canören Muhtar Kenan Güllük’ün ismini çekici Mehabetli İnci, “Muhtarlar Gününü da bu vesileyle kutluyor ve Aziziye ilçemizde yılın muhtarı olarak Canören Muhtar Kenan Güllük’ü zar ediyoruz” dedi.

Koordinatör İnci Aziziye’deydi

AK Fırka Genel Model Yerel Yönetimler Komutan Yardımcısı ve Anne Basamak Bölge Koordinatörü Mualla İnci, Aziziye Belediyesi’nin envestisman, bakım ve projelerine cemi kademe verdi. Beraberinde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Çelik ve İl Evcil Yönetimler Başkanı Mehmet Akif Hoş’la alay malay Aziziye Belediyesini mülakat fail Koordinatör İnci, Komutan Muhammed Cevdet Orhan’ın yaptığı sunumu büyük aynı hayranlıkla izledi. Zaman Erke Santrallerinden Termal Destekli Domates Seralarına, Termal Aquapark’tan Yarı Olimpik Yüzme Havuzuna, Yalınlık Dirim Merkezi’nden Ilıca, Gezköy ve Yeşil Mahalle kentsel transformasyon projelerine varıncaya büyüklüğünde Aziziye Belediyesi’nin bakım ve yatırımlarının bilcümle detaylarını geçmiş ağızdan dinleyen Ali İnci, yayın siyasetine vurgu yaptı, Başkan Orhan’ı ve Aziziye Belediyesini kutladı.

Yüzölçümü Yer Iri İlçe Aziziye

Meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcılarının yanı sıra Aziziye DÜRÜST Parti yöneticilerinin bile katıldığı yerel yönetim buluşmasında mütekellim Belediye Reisi Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin yüzölçümü sunma şişman eşkâl ilçesi olduğunun altını çizerek, “65 bin nüfusa eş olan Aziziye ilçemizde haddinden fazla açık aynı coğrafyaya hizmet götürmekle mükellefiz. İlçemizin merkeze bildirme ırak mahallesi Bayburt’la çizgi komşusu ve 100 kilometre uzaklıkta bu haysiyetle kısıtlı finansal imkanlarla böylesine degaje tıpkısı alana bakım ulaştırabilmenin gayretindeyiz. Öyle kim, ilçemize ilişkin mahallelere şu asıl büyüklüğünde uygulanan kilitli parke taş miktarıyla Erzurum’de bir nice ilçeye kapalı köyler arz az iki evet birlikte üç kere parke taşı taşla kaplanırdı. Fakat tığ görev süremiz dahilinde bilcümle köylerimizde bu ihtiyacı ortadan kaldırmış olacağız” diyerek konuştu.

Başkan Orhan’dan Teşekkür

Başbuğ Orhan, Erzurum’de ilkin Büyükşehir Belediyesi olmak için bakım üretim sürecinde bindi aldıkları umum kurum ve kuruluşlara teşekkürname ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği istikamette halkımız üzere bakım üretiyor, kitap siyaseti noktasında yatırımlar yapıyor, projelerimizi bir tane biricik hayata geçiriyoruz. Bu manada bizlere herhangi bir türlü imkanı sunan Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi özellikle gelmek üzere, fırka yöneticilerimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize, partimizin yer ve kaymakamlık teşkilatlarına ve meclis üyelerimize teşekkürname ediyoruz” dedi.

Yılın Muhtarını Mualla İnci Seçti

Programda 19 Ilk Teşrin’in bire bir zamanda Muhtarlar Haset olduğu hatırlatmasını yapan Aziziye Şehremini Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’da yılın muhtarını belirlemesini ise AK Parti Genel Form Yerli Yönetimler Komutan Yardımcısı ve Anne Etap Kesim Koordinatörü Büyük İnci’den istedi. Aziziye’deki rastgele muhtarın liyakatli ve bire bir o kadar da eşsiz olduğunu rapor eden Orhan, “İstedik kim, ilçemizde yılın muhtarını seçerek 19 Teşrinievvel Muhtarlar Gününü taçlandırmış olalım” dedi.

Daha sonraları Aziziye’ye kapalı 72 mahalle muhtarının isimlerinin bulunduğu kavanozdan Aşağı Canören Mahalle Muhtarı Kenan Güllük’ün isminin yazılı olduğu kağıdı çeken Koordinatör İnci, Muhtarlar Gününü kutladı ve bütün muhtarlara başarı dileklerini iletti.

Dünden Bugüne Yanlişsiz Fırka

Umumi Dalan Yerli Yönetimler Başbuğ Yardımcısı ve Anne Basamak Nahiye Koordinatörü Mehabetli İnci, Aziziye’ye yapılan yatırımlar ve düzenlenen çalışmalardan ekolojik ortam Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı tebrik ederek başladığı konuşmasını, dinleyenlerine Cumhur Reisi Erdoğan’ın özel selamlarını ileterek sürdürdü. İnci, AK Fırka’nin 3 Kasım seçimlerinden bu zamana kadar güzeşte sürede kaydettiği başarılarda özen çekti.

Şanlı İnci, “3 Son Teşrin’bile Umumi Başkanımızı seçtirmediler, engellediler, evet sonra ne oldu? Siirt’te seçimler yenilendi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başbakan oldu. 2007 yılında Cumhur Reisi seçimlerinde 376 krizi çıkardılar, DOĞRU Tümen’nin yükselişine engel olmaya kalktılar. O bariyer birlikte aşıldı. 2009’birlikte küresel konuşu kriz yaşandı, tığ bunun da üstesinden geldik. Bilahare Yolculuk olayları, 17-25 Fasıla, ardından 15 Orak Ayı, iktisadi saldırılar birbiri ardına geldi. Bu hadiseleri, neler çektiğimizi ve ne engellerle karşı karşıya kaldığımızı ifşa etmek için sıralıyorum. Amma tığ eren milletimizin desteğiyle tüm engellerin üstesinden geldik” diye konuştu.

İnci: Birlikte Güçleneceğiz

Tüm dünyada Covid pandesinin arkası sıra toptan ayrımsız hesaplı akse yaşandığını kaydeden İnci, ” Türkiye’bile bu süreci öyle kalifiye tıpkı biçimde yönetiyoruz kim, on paralık kimse kıygın olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. Esenlik sistemimiz çalışıyor, eğitim sistemimiz çalışıyor, esnafa, çalışana, işçiye, memura, öğrenciye, gerekseme sahibine gine ulaşıyor, destek oluyoruz. Aynı da özge dünya ülkelerine çalmak geçişsiz; finansal sıkıntılar, enerji krizleri, darboğazlar birbirini izliyor. İşte bu Türkiye’nin farkını ve Türkiye’deki yönetimin ustalığını gösteriyor. Bu süreçleri ahali birliğiyle aşacağız, alay malay güçlenerek çıkacağız. Önümüzde seçimler var, hepimiz ferdî namına çalışacağız, vatandaşlarımıza anlatacağız, tığ millete hizmetkar olmuşuz, bu ülkeyi milleti kıvılcım büyüklüğünde vurdumduymaz masalara mı bırakacağız?” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra yerel yönetim buluşmasının anısına hatıra fotoğrafı çektirildi. – ERZURUM

Share: