Eşekleri traktörün arkasına bağlayıp sürüklemişti, o güdücü bulundu ukubet kesildi

Eşekleri traktörün arkasına bağlayıp sürüklemişti… O sürücüye ukubet kesildi

Eşeklerden biri bulunurken ötekisi bilcümle aramalara rağmen bulunamadı

ELAZIĞ Elazığ’bile traktörün arkasına bağladığı 2 eşeği anne yolda sürükleyerek götüren güdücü, açıkgöz ve polis ekipleri yoluyla yapılan düzentileme sonucu bulundu. Sürücüye nakdî ceza kesilirken için de adli tahkikata başlandığı bildirildi. Öte yandan eşeklerden biri yapılan keyif kontrollerinin peşi sıra sahibine konfirmasyon edilirken sahipsiz eşeğin ise kül aramalara karşın bulunamadığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Elazığ- Bingöl Karayolu Karasaz köyü mevkiinde tiran bir sürücü, 23 ADB 896 plakalı traktörünün arkasına bağladığı iki eşeği sürükleyerek ilerledi. Eşekleri sürükleyerek dakikalarca seyahat eden sürücüyü, peşinden gelen tıpkısı başka sürücüler yoluyla görüntülendi. Gâh anahtar sürücülerinin aksülamel gösterdiği olayda, eşekleri traktörle bağlayarak sürükleyen vicdansız güdücü uyarılara lakayıt kaldı.

“Çoban bulundu, iş yapıldı”

Görüntülerin arkası sıra Elazığ İl Cingöz Komutanlığı Güvenlik Ofis Müdürlüğü Mekân, Doğa ve Hayvanları Esirgeme Timi harekete geçti. Plak ve Mobese görüntülerinden akım eden ekipler, sürücünün C.S. olduğu tayin edildi. Kimliği tayin edilen çoban karşı 5199 Çevrilmiş Kanunun 14/M maddesine bakarak muamelat yapılarak adli tahkikata başlanıldı. Yeniden güdücü karşı TCK 179/ 2. maddesine bakarak ‘Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek’ suçundan adli el işi başlanıldığı ve Elazığ Toprak Trafik Ekipleri tarafından 2918 dar ‘Kanuna Muhalefet’ suçundan nakdî ceza uygulandığı bildirildi.

“Iyesiz merkep eksiksiz aramalara rağmen bulunamadı”

Öte yandan bahse laf eşeklerden birisinin Çağlar köyünde tevakkuf fail R. D.’ye ilişik olduğu tayin edildi. Elazığ İl Tarım Müdürlüğüne mecbur gözcü veteriner hekim tarafından eşeğin muayenesinin yapıldığı ve dirimlik tehlikesinin olmadığına ve çarpma zor izine rastlanılmadığına dayalı mazbata tertip edildiği, özge eşeğin ise iyesiz olduğu ve köy halkı ile cingöz ekipleri aracılığıyla yapılan aramalara karşın bulunamadığı öğrenildi.Share: