Eşinin öldürdüğü Songül, momentum dolayısıyla 2 kez düşük yapmış

KIRKLARELİ’bile için uzaklaştırma kararı mevcut eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı vasıtasıyla tabancayla esasen vurularak öldürülmüş Songül Akbaş (44), memleketi Van’bile toprağa verildi. Kardeşi Abdullah Görer (34), ablasının 25 yıldır eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 2 bebeğini da bu sebeple düşürdüğünü söyledi.

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki bir apartmanın ikinci katında hayat dolu Songül Akbaş, 2 dönme önce hakkında tenkil kararı mevcut eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı, marifetiyle tabancayla vuruldu. 4’ü ayvaz, 2 kız oluşmak üzere 6 çocuğu mevcut çiftin evinden mevrut cebe seslerini duyanlar, durumu polise marifet verdi. İtfaiyenin yardımıyla eve giren ekipler, Akbaş’ı mutfakta başından vurularak yaralanmış halde buldu. Olay çabucak habbe balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın uğrunda önceki müdahalesi yapıldı. Esenlik ekiplerinin önce müdahalesinin peşi sıra esas Songül Deniz Kazı ve kızı Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Asıl Akbaş, buradaki cümle müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye makbuz.

Olayın arkası sıra bölgeden koşarak kaçmaya etkin Zeynel Abidin Deniz Kazı, polis ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Deniz Kazı’nın cenazesi ise dün Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine teslim edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Akbaş’ın cenazesi, gözyaşlarıyla eş mezarlığında toprağa verildi. ‘DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER’Çimen Mahallesi’nde hareketli ve inşaat işleri ile uğraşan Songül Akbaş’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır işkence yaşadığını belirten Görer, “Ablam, bu caninin işkenceleri ile yaşadı. Tekraren mahkemelere düştüler ama ev büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diye niteleyerek barıştırdı. Tığ böylesine bir canilik yapacağını bilemedik. Ablam yine bu caninin işkenceleri sonucu daha ilk 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar hastane kayıtlarında mevcuttur” dedi.’BU CANİ BENİ ÖLDÜRECEK DEMİŞTİ’Abdullah Görer, sonuç 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını birlikte belirterek, “Ablam bize dedi ki, bu insan beni öldürecek. Bu yaşadığı azap karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Ayrımsız süre sonra evine dönünce kaskatı kocası olaydan ilk takibe almış. Ablam bakkaldan aksata yaptıktan sonraları strateji yazar ardı sıra eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp gönül girince ablamın kafasına defalarca ızdırap etmiş” diye niteleyerek konuştu. ‘YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI’Olay esnasında habbe balkonundan atlayan kaçmaya etkin ve bu sırada kırıcı yaralandığı üzere Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni  M.A. ile ilgilendiren de vukuf veren Görer, şunları kaydetti:

“Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Şayet yeğenim kaçmasa onu birlikte öldürecekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin bir nice yerinde fay var ve hayati tehlikesi devam ediyor. Sonuç 1 aydır oran buna benzeri ay tenkil vermesine rağmen bu merhametsizce gelip ablamı evinde katletti. Ablamla en üst 15 çağ ilk görüştüm ve bana bu moskof beni öldürecek demişti. Tığ bu caninin arz şişman cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu eş cinayetleri asla bitmez. Bugün akrabalarımızla alay malay cenazemizi alıp köyümüze getirip karı mezarlığına defnettik.”

Share: