Eşinin ricasını kırmadı, çocuk parkı yaptırdı

Eşinin ricasını kırmadı, bala parkı yaptırdı

SİVAS – Sivaslı Halil Bıyık, çocukları çokça dost eşinin ricasını kırmayıp memleketlerine yavru parkı yaptırdı.

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde doğup büyüyen ve muhtelif nedenlerden yağlık Kayseri’ye taşınan 2 bala sahibi Huriye ve Halil Bıyık çifti yurt özlemiyle yaşıyor. Halil Bıyık, eşinin ricası konusunda memleketlerine yavru parkı yaptırmak istedi. Umum ele veren çift belediyenin tahsis ettiği alana yavru parkı yaptırdı. Yaptırılan çocuk parkı geçtiğimiz günlerde kapılarını açtı. Çocukları yıldıza benzeten koşa, parkın zeminine üstelik şans şekli verdirdi. Çocukların eğlendiğini görünce mutlu olduklarını tamlayan Bıyık çiftinin şimdiki hayallerinin ise park etrafını ağaçlamak olduğunu söyledi.

“Eşim ve ego çocukları haddinden fazla sevdiğimiz üzere yavru parkı yazmak istedik”

Altınyayla’birlikte doğup büyüyen Huriye Bıyık, “Doğup büyüdüğümüz topraklara tıpkısı şeyler beğenmek istedik. Eşim ve ben çocukları haddinden fazla sevdiğimiz için yavru parkı yarmak istedik. Antep’ten çim getirttik, peyzajda onu kullandık. Spontane sulama sistemi kullandık. Çocukları yıldızlara benzettiğimiz üzere yıldız figürü kullandık. Yavru baziçe alanını yıldız şeklinde yaptık. Aileler üzere üstelik oturmaları için 2 nüsha kamelya yaptırdık. Bu alanı bize şehremaneti başkanımız tahsis etti. Onlara birlikte çok teşekkürname ediyorum. Eşime çok teşekkür ediyorum hakeza tıpkı imkan sağladığı için. Ati yıl de buranın ağaçlandırılmasını yapacağız. İklim şartlarından ufuk şuan yapamadık ağaçlandırmayı. Ati sene o hayalimizi dahi gerçekleştireceğiz” dedi.

“Eşim irade etti ve burayı yaptık”

Halil Bıyık, eşiyle bu arada peyzaj işleri yaptığını belirterek, ” Altınyayla ilçesinde otopark ihtiyacı olduğu için eşim bile istek etti ve burayı yaptık. Güzeşte sene zooloji için çalıştık bu sene dahi kollar için icraat yaptık” diyerek konuştu.

Share: