Eskişehir’de vilayet simit zammını bozma etti

Geçtiğimiz kamer Eskişehir Ticaret Odası meclisinden alınan karara bakarak, simidin fiyatı 4.50 TL adına belirlenmişti. Eskişehir Valiliği remiks kararını nakız etti.

SİMİT ZAMMI İPTAL EDİLDİ

EN SON sabık Küçük Ay ayında, 2 teklik 50 kuruşa satılan düğürcük fiyatına 50 kuruş zam mamul ve fiyatı 3 liralık olmuştu. Nisan ayında yapılan aranjman ile 100 gram simitin fiyatına yine 50 kuruşluk bindirim uygulanmış ve fiyatı 3 lira 50 kuruş olmuştu.

Eskişehir Tecim Odası’nın Orak Ayı kocaoğlan Sedir toplantısında simit fiyatları tekrardan görüşülmüş ve toplantıda simide yüzde 29 oranında zam kararı çıkmıştı. 3 teklik 50 kuruştan satılan düğürcük bakir aranjman ile 4 liralık 50 kuruştan satılması kararlaştırılmıştı. Eskişehir Valiliği remiks kararını tahrip etti.

Eskişehir Valiliği başkanlığında kurulan Düğürcük Fiyatı İtiraz Komisyonunun almış olduğu değişmeyen gereği, ETO yoluyla belirlenen 4.50 TL.’lik düğürcük fiyatı tağyir edildi. Karara bakarak, Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce belirlenen 4 TL tutarındaki düğürcük fiyatı geçerli olacak.

Share: