Eskişehirspor yeni sezonda dahi dinç futbolcular ile uğraş edecek

Pakt kendisine iyicene bire bir düz yakaladıklarını rapor eden Eskişehirspor Beceri Direktörü Cüneyt Biçer, “Yıl içerisinde herkesin hedeflediği bire bir bekçi var, ancak önceliğimiz bu grubu ayrımsız arada oynatıp yaptıkları işten keyif almalarını sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Yaklaşık aynı kamer ilk göreve başlayan Eskişehirspor Teknik Direktörü Cüneyt Biçer; futbolcular, maharet ekip ve değişik pakt çalışanlarının güzel bir düzlem yakaladıklarını tabir etti. 20 Orak Ayı tarihinden itibaren periyodik kendisine gelişme gider ettiklerini tamlayan Biçer, ekibin taze olmasına karşın ayrımsız o kadar tecrübeli olduğunu dile getirdi. Camianın serencam 2-3 yıldır kısık tıpkı durumda olduğunu aktaran Biçer, sporcular yerine dörtköşe tıpkı topluluk ortaya çıkarmaya çalıştıklarını aktardı. Yıl içerisinde Eskişehirspor için herkesin hedeflediği tıpkı dideban olduğunu ileten Biçer, “Önceliğimiz bu grubu bire bir arada oynayabilmek ve yaptıkları işten esenlik almalarını hatırlamak” dedi.

“Ağırlık benzeri lig ancak bunu kolaylaştırmak bizim elimizde”

Eskişehirspor taraftarının hem sekilik adına hem bile ülkenin önceki mevrut kulüplerinden biri olduğundan bahseden antrenör Cüneyt Biçer, “Beklenti ediyorum kim sırtımıza o gücü alıp yolumuza devam edeceğiz. TFF 3. Lig, genel olarak mücadelesi çok faziletkâr ayrımsız yığın adına görülüyor. Deplasman şartları zordur. Ancak çöz sahamızda oynayacağımız maçlar itibarı ile üçüncü ligde birçok takımın göremeyeceği ayrımsız stadyuma ve ambiyansa sahibiz. Bu şartlara basamak uydurarak akıntı etmeliyiz. Ağırlık bire bir grup fakat bunu kolaylaştırmak bizim elimizde” şeklinde konuştu.

“Kullanılmamış tıpkısı galeyan getirecektir”

Türkiye Ayak Topu Federasyonu aracılığıyla denenecek yıpranmamış play-off sistemi karşı düşünlerini ifade eden Maharet Direktör Biçer, laf ile ilişkin yerine sözlerine şöyle devam etti:

“Sistemin ligi heyecanlandıracak bölümleri var kabilinden görünüyor. Fakat gelişmemiş aksaklıklar de çıkabilir diyerek düşünüyorum. Söz Gelimi, benzeri bando final maçına ikinci olan takım rekiz katıldığında farklı mevrut takımlar; cezalı olan oyuncusunu oynatabilecek mi oynatamayacak mı vb. onlara çalmak geçişsiz. Bu konuda bir iki farklılık yapılabilir. Belki de olmayacaktır bilmiyorum fakat hepimize yıpranmamış aynı galeyan getirecektir.” – ESKİŞEHİR

Share: