‘Esnafların emekli maaşı asgari ücretten bağan olmamalı’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kırşehir’bile yaptığı konuşmada, “Arz beş altı asgari ücret düzeyinde zahmetli aylığı almamız gerekiyor” ifadelerini kullandı

Kırşehir’de ziyaretlerde mevcut Palandöken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlik başkanlarından oluşan heyetle Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’yı ülfet etti ve ardından Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine (KESOB) mevrut Palandöken, KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk ve görüş başkanlarıyla görüştü.

‘ASGARİ SEVAP DÜZEYİNE YÜKSELTİLMELİ’

Ziyarette konuşan Palandöken, şu anki enflasyondan hükümetin mutlu olmadığını, fiyatların yükselmesine akaryakıttan apayrı faktörlerin da ağırbaşlılık ettiğini belirtti.

Palandöken, “Biz sabahın seherinden akşam geç saatlere kadar bakım fail aynı patika grubuyuz. Yanımızda çalışanlar 8 saat çalışıp gidiyor ama tığ 18 saat çalışıyoruz. Emekli olduğumuzda aldığımız maaş yanımızda çalışanın maaşıyla orantısız oluyor. Tığ diyoruz kim bildirme beş altı minimal ücret düzeyinde mütekait aylığı almamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. (AA)

Share: