Etf İşçilerine Tesanüt Ziyareti

İstanbul Tuzla’daki European T-shirt Factory (ETF) Dokuma’in kapatılmasının ardından alacakları amacıyla üretimlik önünde mücadeleye başlatan işçileri Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) mülakat etti.

İstanbul Tuzla’dahi, alacakları için üretimlik uğrunda uğraş eden ETF işçilerini 50. Gününde TGS müzakere etti.

“ETF İŞÇİLERİ HAKLARINI ALANA BÜYÜKLÜĞÜNDE BURADAYIZ”

Ten Tekstil ve Tekstil İşçileri Sendikası (DERİTEKS) Başkanı Makum Alagöz, “TGS’nin bu ziyaretini haddinden fazla önemsiyoruz. Zira mücadelenizde dürüst başlamak yetmiyor. Bunu iletişim araçları tarafından halkın de görmesi, duyması sizi zihayat kılıyor. Mücadelemizin geçmiş gününden bu yana bizlerin beraberinde olan TGS üyesi gazetecilere teşekkür ediyorum. Bizler, ETF işçileri haklarını alana büyüklüğünde buradayız. Senelerce ETF için etkin bu insanlar, yasaların akıllıca gördüğü haklarını dahi alacaklar, bundan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

TGS Umumi Başkanı Gökhan Durmuş dahi Mücahede ve Içtimai Asayiş Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunarak işçilerin sesinin duyulmasını istedi. Durmuş, “Buradan Mesai Bakanı’na sesleniyorum, 50 gündür hakları için uğraş veren DERİTEKS Sendikası üyesi ETF işçilerinin sesini duyun. Sorunun çözümü üzere karışan olun. İşverenlerin infaz etmek istediği orman kanunlarına müsaade etmeyin. Antrparantez İçişleri Bakanlığı’na de çığırmak istiyorum. Barikatı işçilere değil, işçilerin haklarını gasp yazar malını kaçıran işverenlere cebin kurun. İşçileri değil, hak tanımaz işverenleri gözaltına cebin” dedi.

Share: