Fahri koşa, Gaziantep’te zelzele mağdurlarına ikramda bulundu

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin peşi sıra Gaziantep’in İslahiye ilçesine mevrut vazifeli çift, depremzedelere değişik sandviçlerle ve pilav ikramında bulundu.

Kilis’te fariza fail hoca Fatma ve polis güçleri eşi Mürtefi Karaman, depremin ardından özlük araçlarıyla bölgeye geldi. Burada ekiplere destek veren ve yanlarında getirdikleri ikramlıkları dağıtan Karaman çifti, arama kurtarma çalışmalarını dahi izlem ederek umutlu bekleyişe kuma oluyor.

Çevik güç polisi oğullarıyla ilçeye gelen ve vatandaşların ihtiyaçlarına yetişmeye çalışan Karaman çifti, savsaklamak arası helva, peynir ve hıyar gibi gıda ihtiyaçlarını zelzele mağdurlarına ağırlama ediyor.

Fatma Karaman, AA muhabirine, derslik öğretmeni olduğunu ve depremin peşi sıra bölgeye geldiklerini söyledi.

Kilis’te çok fazla yadımlama olmadığını nâkil Karaman, “Buraya güzeşte geldim, çok keder durumda. İnsanların yardıma ihtiyaçları var. Ben zat imkanlarım ve arkadaşlarımın da desteğiyle vatandaşlarımıza gitmek istiyorum. Eşim ve çocuğumla geldik. Cenabıhak tıpkısı henüz hakeza aynı afet yaşatmasın. Cenabıhak devletimize, milletimize müzaheret etsin. Benzeri nebze katkım olduysa hangi bahtiyar bana.” diye niteleyerek konuştu.

Mehabetli Karaman de Kilis’te polis güçleri kendisine görev yaptığını, gerekseme olduğunu bildiği üzere ilçeye geldiğini söyledi.

Zelzele mağdurlarına ikramda bulunduklarını anlatan Karaman, “Evde nohutlu pilav yaptık. Mağdurların karnını müstacel doyurabilecek şekilde dağıttık. İhtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştık. Allah hakeza ayrımsız felaketi ülkemize aynı henüz vermesin.” dedi.

Zelzele mağduru vatandaşlar birlikte Karaman çiftine teşekkür etti.

Share: