Fenerbahçe-Rennes maçının arkası sıra – Bruno Genesio

UEFA Avrupa Ligi B Grubu 5. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile 3-3 berabere mütezayit Rennes’in beceri direktörü Bruno Genesio, ikinci yarıda şiddetli oynadıklarını söyledi.

Pervin Stadı’nda oynanan karşılaşmanın arkası sıra düzenlenen matbuat toplantısında konuşan Genesio, oyuncularından Benjamin Bourigeaud’ın “3-0’dan maç verdik. Tığ Aptalız.” ifadesinin namına sorulması konusunda, “Takımın antrenörü benim. Kararları ego alıyorum. Şayet benzeri andavallı varsa birincilikle o benim.” şeklinde yanıtladı.

Fenerbahçe’nin kişi sahasında oynaması zımnında maçı tahvil isteğinin alışılagelen olduğunu anlatım fail Genesio, “Etkilendiğim gâh maçlar olmuştu, bu maçta onlardan tıpkısı tanesi. Özellikle 2. yarıda daha dolgunca oynayabilirdik. Maçın dönmesi Fenerbahçe’deki cümle ve oyuncu değişiklikleri yüzünden oldu. Kişi sahalarında oynuyorlar, bu çok normal. Sahamızdan çıkamadık arada bir ve yersiz alanları kullanamadık.” ifadelerini kullandı.

İlk yarı çok ongun oynadıklarını dile getiren Genesio, şunları kaydetti:

“Bu format dinç olmamız yüzünden mi oldu bilmiyorum. Amiyane ayrıntılar ara sıra çokça önem kazanabiliyor. Kazanabilirdik amma siftinlik teferruat yüzünden berabere kaldık. Henüz azimli olabilirdik. Sonuç maçta seçme özdek türlü olacaktır. Önderlik amacında koşullar değer. Mandanda’yı ağrısı cihetiyle oyundan çıkardım, onu riske alaşağı etmek istemedim.”

Share: