Gaziantep domestik haberleri… EGİAD’dan Gaziantep çıkarması

Veli Tendürüst İş İnsanları Derneği (EGİAD) ve Gaziantep Zinde İş İnsanları Derneği (GAGİAD) bulunan gelişim birliklerinin güçlendirilmesi için Gaziantep’te benzeri araya geldi. EGİAD vasıtasıyla Gaziantep’te gerçekleştirilen ziyarette, iki gelgel yetkilileri ‘Ahi Toplum Örgütü’ protokolü imzalayarak kurumlar ortada bir umde imza attı.

GAGİAD Başkanı Âlem Koçer ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette evvel namına iki STK üyeleri tıpkısı araya geldi. GAGİAD Dernek Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede, aralarındaki ülfet ilişkilerine binaen, dümen kurulları koordinatörlüğünde Cömert Toplum Örgütü ilişkisi kurulması yönünde hisse senedi birliğine varılıp kocaman benzeri protokole imza atıldı. Atılan imzaya bakarak yanlar, ahzüita ve ticari aksiyon birliklerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerde bulunacak. İmzaların atılmasının arkası sıra, Gaziantep’in şanlı firmalarını görüşme ederek üretim tesislerini yerinde gören zihayat hareket insanları, daha bilahare Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin’i birlikte makamında konuşma etti.

“İki toplum örgütü arasındaki hukuk ve tesanüt, teşrikimesai ile taçlandı”

Konumları ayrımlı olsa da EGİAD ile GAGİAD’ın birbirine haddinden fazla benzediğini anlatım fail EGİAD Başkanı Yiğit Avni Yelkenbiçer, “Ülkenin ve bölgenin kalkınmasında ve girişimciliğin artırılmasında bugüne kadar Veli Bölgesi’nde eke ameliyat yürüteç EGİAD’ın, GAGİAD ile tıpkı araya gelerek kurduğu kadim ülfet ile bu çalışmaların iki havza arasında pekiştirilmesi mutluluk verici. İki cemiyet arasında yıllardır süregelen dostluk ve tesanüt iş birliği ile taçlandı. Şehirlerin gelişimi amacıyla bu protokollerin haddinden fazla yetişkin. Gaziantep’e şişman tıpkı heyecan ve istekle geldik. Şehre bukanak bastığımız andan itibaren kendimizi evimizde kabilinden hissettik. Atamızın önünde ilerleyen, gündeş medeniyetler seviyesine çıkmayı kendine tasavvur edinmiş iki topluluk namına bu protokolü imzalayacak olmamız bizi çokça mutlu ediyor. Bizler GİAD’lar beyninde sunma kıvrak dernekler arasındayız. Sizlerin bugüne kadar yaptıklarınızdan çok etkilendik ve çıktı henüz fazlasını alay malay hayata geçireceğimize eminiz. Bu protokol sayesinde daha çok her iki dernek arasındaki hukuk ve iş birliği sürekli ağıl getirildi” diyerek konuştu.

“Dernekler ve büyüklük üzere şiddetli olmasını diliyorum”

Tafsilatlı zamandır İzmir’le mümasil münasebat kurduklarını belirten GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Koçer, “Gelişen ve değişen dünyada bundan sonra yegâne başına varlığını sürdürebilmek haddinden fazla mümkün değil. Çıktı dünyayı dolgunca incelemeli, gelişmeleri yakından izleme etmeli ve olumlu-huysuz yönlerimizi ongun tespit etmeliyiz. Rekabet ve hisse senedi modellerinin tezelden değiştiği, hisse senedi yaşamının ayrımlı boyutlara taşındığı şu günlerde kendimizi yenilemeliyiz. İşte bu noktada İzmirli dostlarımızla gelerek aksiyon birliğimizi açık artırma kararı aldık. Projenin dernekler ve büyüklük amacıyla kılıklı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“İki kenti eş projelerle buluşturalım”

EGİAD ve GAGİAD beyninde imzalanan protokolden iri sevinme duyduğunu ifade fail Komutan Delicesine, “Siz STK’lar ve iş dünyası namına bu değişimi ve dönüşümü başlatın, biz da İzmir Büyükşehir Belediyesi ile sizi izlem edip eş çalışmalarla iki kenti eş projelerde buluşturalım. Bu vizyon bu salonda var. Yenilenebilir enerjiye büyüklüğünde iyicene çalışmalar bekliyorum. Yeşil dönüşüm, kültür-musahabe, spora kadar degaje yelpazede ortak çalışmalar yapılmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Gaziantep’e gerçekleştirilen hareket gezisine; EGİAD Başkanı Yiğit Avni Yelkenbiçer, EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri Süleyman Formalist, Eyyüpcan Nadas, Erkan Karacar, Fedakârlık Okay, Arda Yılmayan, EGİAD Toplumsal İlişkiler Komite Başkanı İlker Erdiliballı, EGİAD üyeleri Mürtefi Sakat, Mehmet Taylan Tanyer, Yiğit Çandarlı, Hakan Barbak, Güler Yaşdal, Kadircan Yörük, Kara Serter, Rahmi Özışık ve EGİAD Basın Danışmanı Ebru Dön katıldı. – İZMİR

Share: