Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar içtimai göz projesi amacıyla başvuru yapıyor

Gaziantep ve Malatya’birlikte, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme nazik sosyal göz projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Ihtişam üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını bırakmak amacıyla er saatlerde Umum ve Ekincilik bankaları şubelerinin önünde derya oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 ev, Şanlıurfa’bile 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’üstelik 2 bin 251, Adıyaman’de 1750, Kilis’te 500 ev inşa edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu özne Mikail Uzdilli, AA muhabirine, içtimai hane projesini duyduklarında bahtiyar olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürname etti.

Yıllardır familya sahibi olabilmek için manzara kurduklarını tabir eden Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Çap üstünde birlikte başvuruşu yapılıyor amma erken müracaat etmek amacıyla buraya geldik. 500 liralık benzeri ifa yapıyoruz. İnşallah kazanç ve ev sahibi oluruz. İster istemez neşeli var. Tığ ercecik gelip er çıksın diye niteleyerek bire bir umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok pir olduğunu belirterek, ” Herhangi Bir şeyden evvel Cumhurbaşkanı’na bu imkanı sağladığı için teşekkürname ediyoruz. Çok iyice tıpkı proje. Kiracıyım, 2 bin lira icar veriyorum. Bayağı zavallı-fukara ve alelhusus emekliler amacıyla fena hâlde ayrımsız çalışma.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla bahtiyar olduklarını anlatım ederek, “İyi, iyicene aynı proje. Icar öder kadar ödeyeceğiz. Kiracıyım, mebzul oldu. 13.30’dahi evraklarımı teslim etmek üzere vezneci şubesine geldim. Koridor bile bir iki kaldı.” diye niteleyerek konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır müstecir olduğunu dile getirerek, konutun namına çıkması üzere dua edeceğini söyledi.Share: