Gediz’de ‘Afetlere Tedarik Toplantısı’ yapıldı

Kütahya’nın Gediz ilçesinde afetlere tedarik toplantısı yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gediz’de beklenen meydana gelebilecek depremlere hazırlıklarla ilgili toplantı yapıldı.

Gediz Kaymakamı Melik Alkan ve Gediz Şehremini Muharrem Akçadurak başkanlığında düzenlenen toplantıya, Gediz Iz Yüksekokulu Başmuallim Vekili Dr. Öğretim Görevlisi Bezenmiş Aygün, Gediz Sağlık Hizmetleri Çığır Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Ahmet Kahraman Kolayca, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, İlçe Cingöz Komutanı Uyanık Üsteğmen İsmail Yalçın, İlçe Kat Amirleri, STK Temsilcileri, Çevre Uray Başkanları ve kırık hattı üstünde kâin köylerin muhtarları katıldı.

Toplantıda, yürütülen icraat ve kâin duruma ilgili bilgilerin düz aldığı lokma tatlısı eşliğinde, ilçe, belediye ve ilgili kurumların verdikleri bakım ve destekler ele alındı.

Kaymakam Alkan ve Komutan Akçadurak’ın konuşmalarının peşi sıra, ilçede beklenen sarsıntı simultane kurumlar arası yapılacak çalışmalar, izlenecek el haritası, yöntemler hususu ve koordinasyon üstüne fikir alışverişinde bulunuldu.

Afet ve Ivedi Format hizmetlerinin kaza düzeyinde enerjik tıpkısı şekilde yürütülmesi üzere lüzumlu önlemlerin alınmasının değerlendirildiği toplantıda; başta tahliye, tahaffuz, keçe ve konteyner site, beslenme, erke, haberleşme ve iletişim, ulaştırma ve altyapı, olayların meydana gelmesinden önceki hazırlık ve zarar tenzil, fenomen sırasında yapılacak müdahale ve olay sonrasında gerçekleştirilecek ıslah konuları görüşüldü. – KÜTAHYA

Share: