Gelin ve ailesi bıçaklı saldırıda yaralandı, saldırgan kayınço azade bırakıldı

Batman’da eşi yoluyla ruhsal şiddet gören ve metrukiyet aşamasındaki eşinin kardeşi vasıtasıyla bıçaklı saldırıya uğrayan Mizgin C., saldırganın azade bırakılmasına reaksiyon gösterdi.

Boşanma aşamasındaki eşi İsmail Ü.’den ruh bilimsel momentum gördüğü üzere hayatına sonuç vermeye müteharrik 25 yaşındaki Mizgin C., hastaneden taburcu edildiği 30 Nisan’da saldırıya uğradı. Batman site merkezinde Diyarbakır Caddesi Dört Posta Kavşağı’nda eşi ve kayınçosu aracılığıyla bıçaklı saldırıya maruz küsurat, esen kolundan yaralanan Mizgin C.’nin annesi, babası ve amcaoğlu ise ölümcül darbeler aldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

4 kişiyi bıçaklayan şahsın elini kolunu sallayarak dışarda dolaştığını belirten Mizgin C., “Yaşadığım bıçaklı çevik öncesi eşimden 4 yıldır ruh bilimsel ivinti görüyordum. Daim hakaretlere maruz kaldım. Eşimle tartıştım ilaç alıp intihar ettim. 2 dönem boyunca vahim bakımda kaldım. Hastane çıkışı kayınçom babamı arayarak gel kızını desise dedi. Ben başvurmak istemedim oğlumun yanına müracaat etmek istiyorum dedim. Bana hakaretler etti ve cebren taksiye bindirdi ve ailemi arayıp Batman şehir merkezinde mevcut dört yola çağırıp ‘gelip kızınızı alın’ dedi. Ailem verilen adrese geldi. Ama olayın büyüyeceğini, bıçaklanacaklarını bilmiyorlardı. Düzenlenen tıpkısı şekilde eşimin kardeşi Maşallah Ü. orda kendini sakladı. Eşim ve babam tartışmaya başlıyor. Maşallah Ü., saklandığı yerden çıkıp direkt babamı bıçaklıyor. Babama ikinci aynı çarpış vurmaya çalışırken ben araya girdim bıçak darbelerine bende maruz kaldım. Kolumda 3 bıçak yarası var. Aldığım bıçak darbeleri asap damarlarımı kesti ve çıktı eskisi üzere kolumu kullanamayacağım. Maşallah Ü., 2 ay 5 çağ hapis yatıp dışarı bundan sonra. Zahir bir yabanlık 4 kişiyi bıçaklayan adamı 2 kamer hapisle cezalandırılıyor. Bu büyüklüğünde basit mı? Devletimizin adaletine güveniyorum. Devletimiz, gereken cezayı Maşallah Ü., İdris Ü. ve İsmail Ü.’ye vermesini istiyorum. Henüz ne kadar kadınların beyin dökülecek, nereye kadar kadınları öldürecekler. Doğruluk yerini bulsun. Ben tıpkı anneyim bir annenin bir babanın evladıyım. 3 aydır evladımın hasreti ile yanıp tutuşuyorum. Doğruluk cellat adamı erkin bırakıyor. 4 kişiyi bıçaklayan kayırıcı elini kolu sallayarak dışarda dolaşıyor” dedi.

Mizgin C.’nin avukatı Mehmetşah Güzel ise “İddianame evinsiz amade değilken halen bir son alınmazken delilerin bütün toplanmamışken, hastanenin kati raporları henüz çıkmamışken Maşallah Ü.’nün mahkemece başıboş bırakılmasını gerçekte çokta akla yatkın bulmuyoruz. Maşallah Ü.’nün boşaltma edilmemesinin elan uygun olduğunu düşünüyoruz. Tıpkısı zamanda mahkemenin vermiş olduğu Maşallah Ü. ile ilgili isteyerek yaralama suçunu falsolu olduğunu düşünüyoruz. Kesten cerh suçu değil, “insan öldürmeye müteveccih teşebbüsten” yargılanmasını düşünüyoruz. Çünkü kullandığı bıçak 13 santim büyüklüğünde. 5 kişinin yaralanmasına etken olduğu üzere bu adamın, kayırıcı öldürmeye teşebbüsten tutuklanma gerektiğini ve asla tahliye edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda lüzumlu girişimlerimizi yaptık. Mizgin C.’nin avukatı kendisine gerekse Batman İnsan Hakları Derneğinin ve gerekse baromuzun kadın haklarımızın yapmış olduğu çalışmalarla itiraz dilekçelerimizi sunduk. Maşallah Ü’nün tutuklanması üzere lüzumlu çalışmaları yapıyoruz. Dilekçelerimizi sıkça vermeye bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – BATMANShare: