Gelin ve ailesi bıçaklı saldırıda yaralandı, saldırgan kayınço erkin bırakıldı

Batman’da eşi aracılığıyla ruhsal yol gören ve boşanma aşamasındaki eşinin kardeşi vasıtasıyla bıçaklı saldırıya uğrayan Mizgin C., saldırganın erkin bırakılmasına tepki gösterdi.

Boşanma aşamasındaki eşi İsmail Ü.’den ruh bilimsel takat gördüğü için hayatına son vermeye müteharrik 25 yaşındaki Mizgin C., hastaneden taburcu edildiği 30 Nisan’da saldırıya uğradı. Batman şehir merkezinde Diyarbakır Caddesi Dört El Kavşağı’nda eşi ve kayınçosu vasıtasıyla bıçaklı saldırıya maruz kalan, sağ kolundan yaralanan Mizgin C.’nin annesi, babası ve amcaoğlu ise ölümsek darbeler aldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

4 kişiyi bıçaklayan şahsın elini kolunu sallayarak dışarda dolaştığını belirten Mizgin C., “Yaşadığım bıçaklı hücum öncesi eşimden 4 yıldır ruhsal takat görüyordum. Daim hakaretlere maruz kaldım. Eşimle tartıştım derman alıp intihar ettim. 2 dönüş süresince vahim bakımda kaldım. Şifahane çıkışı kayınçom babamı arayarak gel kızını al dedi. Ben gitmek istemedim oğlumun yanına başvurmak istiyorum dedim. Bana hakaretler etti ve zorla taksiye bindirdi ve ailemi arayıp Batman site merkezinde mevcut dört yola çağırıp ‘gelip kızınızı alın’ dedi. Ailem verilen adrese geldi. Amma olayın büyüyeceğini, bıçaklanacaklarını bilmiyorlardı. Düzenlenen bir şekilde eşimin kardeşi Maşallah Ü. orda kendini sakladı. Eşim ve babam tartışmaya başlıyor. Maşallah Ü., saklandığı yerden çıkıp doğrudan babamı bıçaklıyor. Babama ikinci tıpkısı darbe vurmaya çalışırken ben araya girdim bıçak darbelerine bende maruz kaldım. Kolumda 3 bıçak yarası var. Aldığım bıçak darbeleri asap damarlarımı kesti ve daha çok eskisi gibi kolumu kullanamayacağım. Maşallah Ü., 2 kamer 5 dolaşma mapus yatıp hariç çıktı. Zahir bir adamlık 4 kişiyi bıçaklayan adamı 2 ay hapisle cezalandırılıyor. Bu kadar süssüz mı? Devletimizin adaletine güveniyorum. Devletimiz, müstelzim cezayı Maşallah Ü., İdris Ü. ve İsmail Ü.’ye vermesini istiyorum. Henüz ne kadar kadınların akıl dökülecek, nereye büyüklüğünde kadınları öldürecekler. Doğruluk yerini bulsun. Ben benzeri anneyim bir annenin ayrımsız babanın evladıyım. 3 aydır evladımın hasreti ile yanıp tutuşuyorum. Doğruluk imansız adamı azade bırakıyor. 4 kişiyi bıçaklayan âdem elini kolu sallayarak dışarda dolaşıyor” dedi.

Mizgin C.’nin avukatı Mehmetşah Güzel ise “İddianame gayrimeskûn hazır değilken halen tıpkı son alınmazken delilerin parçalanmamış toplanmamışken, hastanenin kati raporları elan çıkmamışken Maşallah Ü.’nün mahkemece başıboş bırakılmasını gerçekte çokta makul bulmuyoruz. Maşallah Ü.’nün tahliye edilmemesinin henüz makul olduğunu düşünüyoruz. Benzeri zamanda mahkemenin vermiş olduğu Maşallah Ü. ile ilişkin düşünülerek yaralama suçunu kavisli olduğunu düşünüyoruz. Kesten cerh suçu değil, “insan öldürmeye yönelik teşebbüsten” yargılanmasını düşünüyoruz. Zira kullandığı bıçak 13 santim kadar. 5 kişinin yaralanmasına amil olduğu amacıyla bu adamın, herif öldürmeye teşebbüsten tutuklanma gerektiğini ve asla tahliye edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda muktezi girişimlerimizi yaptık. Mizgin C.’nin avukatı namına gerekse Batman İnsan Hakları Derneğinin ve gerekse baromuzun karı haklarımızın yapmış olduğu çalışmalarla itiraz dilekçelerimizi sunduk. Maşallah Ü’nün tutuklanması için mukteza çalışmaları yapıyoruz. Dilekçelerimizi sık sık vermeye bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu. – BATMAN

Share: