Gençlerbirliği’nde Yılport Samsunspor maçı hazırlıkları

Spor Toto 1. Kütle ekiplerinden Gençlerbirliği’nin yeni maharet direktörü Begayet Aksoy, kırmızı-siyahlı kulüpte yabancılık çekmediğini söyledi.

Sezonun 8. haftasında 8 Ekim Cumartesi günü Yılport Samsunspor’a konuk olacağı maçının hazırlıklarını İlhan Cavcav Tesisleri’nde sürdüren başşehir temsilcisinin beceri direktörü Begayet Aksoy ile futbolcular Metehan Mert ve Seyit Yüce Kahya, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Gençlerbirliği’nde beceri yönetmenlik görevine kullanılmamış başlayan Ölçüsüz Aksoy, sonuç 7 günde 8 egzersiz yaptıklarını belirterek çalışmaların dolgunca geçtiğini anlatım etti.

Takımın arzulu ve hevesli olduğunu vurgulayan Aksoy, “Takım söylediklerimin tezelden çabukça hepsini sahada uygulamaya çalışıyor. Benim baziçe anlayışımı oldukça benimsediler. Bu bir süreç. Birden ilk maçta, ikinci maçta gözükmez. Sürekli çalışacağız. Işlek ve zihayat bire bir takımız ve takımdan haddinden fazla memnunum.” değerlendirmesini yaptı.

Yılport Samsunspor’un sezona balaban hedeflerle başladığına ve bu doğrultuda transferler yaptığına ilgi çekici Aksoy, “Bekledikleri kabil sezona başlayamadılar, sarıklı değişikliğine gittiler. Bu nedenle analiz tahsis etmek zorlaşıyor. Çünkü eskimemiş öğretmen ve bakir benzeri baziçe anlayışı var. Tığ eğer korkmadan mücadele edersek, oradan nokta evet de puanlar alarak dönebiliriz.” diye niteleyerek konuştu.

Gençlerbirliği’nde elan geçmiş bilgisizlik hareket koordinatörü namına bile fariza yapan Müfrit Aksoy, imza attığı günden itibaren kendini evinde üzere hissettiğini aktararak, şöyle bitmeme etti:

“Hem tesisi, hem de takımı tanıyorum. Uzlaşma süreci yaşamadım. Gayet karakterli oyuncularım var. Kolej takımı havası var. Bando içerisinde tek gruplaşma namevcut. Yordam akıbet aşama gani. Şu an çokça memnunum. İnşallah skorlarla birlikte bunu gösterebiliriz. Devre arasına kadar kabil olduğu büyüklüğünde çokça fakül toplamak istiyoruz. Almanya’üstelik 7 yıl süresince 23 yaş şeş düzeyinde takımlarla çalıştım. Genelde savaş düzeyi erdemli olsa da gençlik puan kaybettirebiliyor. Süreç içerisinde hisse senedi kaydedebilirsek, haddinden fazla daha mebzul olacağız. Aktarma açılırsa evire çevire amma açılmazsa dahi ego karamsar değilim. Bu kol eğer çok kusur ve cezalı duruma düşen aktör olmazsa, bu takım öyle ya da böyle ligde kalmayı başarabilir.”

Denizlispor maçında ligde ilk kez kırmızı-siyahlı formayı giyen Seyit Mürtefi Kahya, Yılport Samsunspor’u mebzul çözümleme ettiklerini ve karşılaşmaya hazır olduklarını belirtirken, Metehan Koca ise derslerini bol çalıştıklarını, Samsun deplasmanından fakül evet birlikte puanlarla benzemek istediklerini dile getirdi.

Share: