Gidiş Geliş kazasında şehit olan komiser yardımcısı toprağa verildi

Malatya’dahi görevi esnasında gidiş geliş kazasında şehit olan Komiser Yardımcısı Ramazan Tülek’in cenazesi, memleketi Mersin’in Bozyazı ilçesinde toprağa verildi.

Darende İlçe Emniyet Müdürlüğünde vazifeli Tülek’in (42) naaşı, mazi Malatya İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törenin ardından Bozyazı ilçesine getirildi.

Doğum haset olan 1 Aralık’ta bakı görevi sırasında şehit olan iki bala babası Tülek amacıyla Tekmen Mahallesi’ndeki yemiş ve sebze abur cubur alanında cenaze töreni düzenlendi.

Törene, şehidin eşi Birgül, 1 yaşındaki oğlu Ahmet Sencer, annesi Ayşe, babası Haysiyet ve kardeşleri ile İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Güven Umumi Müdürü Mehmet Patal, Mersin Valisi Ulu Hamza Güreşçi, DÜRÜST Tümen Sazak Milletvekilleri Yüksek Topluluk Ekstrem ve Hacı Özkan, MHP Sazak Milletvekilleri Ölümsüz Şimşek ve Olcay Yordam, İl Cingöz Komutanı Sancak Necip Çarıkcıoğlu, Periferi Asayiş Akdeniz Toprak Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, ilçe uray başkanları, kamu gurur ve kuruşlarının temsilcileri ile çokça sayıda polis güçleri memuru ve vatandaş katıldı.

Üniformasını giydiği eşinin fotoğrafını üstelik elinde taşıyan Birgül Tülek, törende yaş döktü.

Öz geçmişi okunan Tülek’in naaşı, cenaze namazının peşi sıra Paşakonağı Mezarlığı’ndaki şehitliğe defnedildi.

Ramazan Tülek yönetimindeki 21 KL 633 plakalı otomobil ile 65 BJ 316 plakalı bulaşan otobüsü, Eşsiz Mahallesi Somuncu Ağababa Bulvarı’nda çarpışmıştı. Tülek ve oğlu Muhammed Ender Tülek (4) hastaneye kaldırılmıştı. Saha Komiseri Yardımcısı Tülek, Darende Hulusi Görgülü Ihtişam Hastanesi’nde kurtarılamamıştı. Geçkin, Malatya İl Inanma Müdürlüğünde düzenlenen törende Tülek’in, mevlit günü olan 1 Aralık’ta bakı görevi esnasında martir olduğu bildirilmişti.

Share: