Giresun haberleri… Giresun’da “3. Kitap Fuarı” 22-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Giresun Belediyesi’nce bu sene 3. defa düzenlenecek tezkere fuarının 22-30 Teşrinievvel tarihleri beyninde gerçekleştirileceği bildirildi.

Şehremaneti Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı mukayyet açıklamada, fuarda literatür ve karın dünyasında meydan kayran birbirinden rastgele edipler ve yayınevlerinin Giresunlu kitapseverlerle buluşacağını belirtti.

Şenlikoğlu, fuara cemi kitapseverleri nida ederek, “İnsanlar okumayla vukuf sahibi olmayla kendilerini gerçekleştiriyorlar. Kendilerini zenginleştiriyorlar. Pusula fuarı yapıldığı günden bu yana haddinden fazla domuzuna, müspet dönüşlere tanık olduk. Seçkin ant betik fuarına gelenler dahi memnun tıpkı şekilde Giresun’umuzdan ayrıldılar. Belediye yerine tezkere fuarımızın üçüncüsünü düzenleyecek olmanın gururu ve heyecanı içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Geçen sene düzenlenen fuarı 56 bini aşkın betik severin müzakere ettiğine vurgu eden Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Kitapların afsunlu dünyasında kaybolacağımız majör bir betik festivalinin hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz. Fuarımızda herhangi bir çevrim ayrımlı yazarlarımız imza ve konuşma düzenleyecek. Burada çabucak betik değil yazarlarımızın da imza günü var. Geçtiğimiz yılki fuarımızı 56 bini çok bibliyofil ziyaret etmişti. Bu da şehrimizin kitaba ve okumaya vermiş olduğu değeri ve önemi ortaya koyuyor. Bu el de bir yoğunluğun oluşmasını bekliyoruz.”

Share: