Golf Federasyonu Başkan Vekili Dora: Milli takımımız için bol bire bir sezon geçti

TÜRKİYE Golf Federasyonu Komutan Vekili Mehmet Dora, “Bu yıl milli takımımız üzere ferah tıpkı mevsim geçti. Kızlarımız Avrupa birinciliğini elde etti. Erkeklerimiz Avrupa üçüncüsü oldu. Bu hafta acun kupasında erkek milli takımımız toplam 72 mızıka arasında 38’inci oldu” dedi.

Serik ilçesi Belek turizm merkezinde kâin Antalya Golf Kulübü’nde planlı Kulüplerarası Golf Turnuvası amacıyla bölgeye mevrut Türkiye Golf Federasyonu Komutan Vekili Mehmet Dora ve Umumi Heyet Üyesi Yasin Akkanat, Demirören Vukuf Ajansı’na izah yaptı. Başkan Vekili Mehmet Dora, “Kulüplerarası turnuvanın serencam ayağını oynadık. İlk ayağını Bodrum’üstelik, ikinci ayağını Klassis, üçüncü ayağını ise Ankara’da yapmıştık. Turnuvada mecmu 18 takımımız yarıştı. 11’i 1. Klasman, 7’si ise Süper Takım’de. Bu yıl milli takımımız üzere ongun benzeri zaman geçti. Kızlarımız Avrupa birinciliğini elde etti. Erkeklerimiz Avrupa üçüncüsü oldu. Bu hafta dünya kupasında koca milli takımımız toplam 72 topluluk beyninde 38. oldu. Sakat takımımızda Mehmet Kulaklı şu anda dünya 18’incisi. Daha uğrunda 2 turnuva var. Tahminimiz önce 10 içerisine gireceği şeklinde” dedi.

‘AMACIMIZ 12-14 YAŞ GRUBU YAVRU SAYIMIZI ARTIRMAK’Federasyon kendisine zir yapıya çok ehemmiyet verdiklerine belen fail Mehmet Dora, “Zir yapıdaki çocukların gelişimi üzere amacımız özellikle 12- 14 gözyaşi grubundaki çocuk sayımızı arttırmak. İnşallah önümüzdeki sezon daha bereketli sonuçlar alacağız. Pandemi hele torunlar açısından küçük ayrımsız sekte vurdu. 2 yıl boyunca çok tıpkısı yavru yetiştirme imkanımız olmadı. Turnuva yapma imkanımız birlikte olmadı. Bu yıl federasyon adına gerçekten bir turnuva düzenledik. Önümüzdeki sezonda dahi bu turnuvalarımıza devam edeceğiz” diyerek konuştu.’GOLFÜN TURİZME CİDDİ KATKISI VAR’Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Akkanat dahi, “Öncelikle turnuvaya paydaşlık faziletkâr olduğu amacıyla mutluyuz. 18 mızıka 144 aktör 4. ayakta savaşım etti. Federasyon olarak bu sene ilk kez böyle ayrımsız turnuva organize ediyoruz. Umarım sahamızdan mutlu kalmışlardır. Önümüzdeki hafta sahamızda sezona başlayacağız. Iyice tıpkı turizm sezonu bekliyoruz. Golfün turizme yavaş bir katkısı var. Böyle tıpkısı esas fayrap etmek, bütün kulüpleri burada dercetmek bizi çok bahtiyar etti” dedi.’AMACIMIZ BU SPORU HERHANGI BIR YAŞTAN SEÇKIN KESİME YAYABİLMEK’Milli takım namına çok yoğun hazırlıklar yaptıklarını vurgulayan Yasin Akkanat, şunları söyledi:

“Yatırımlar yapıyoruz. Şu anda gençlerimiz bile haddinden fazla gani gidiyor. Amacımız bu sporu gelişigüzel yaştan rastgele kesime yayabilmek ve başlattırmak. Elimizden geldiğince fazla oyuncuya golf oynatmamız gerekiyor. Bununla ilişik çalışmalarımız bitmeme ediyor. Umarım önümüzdeki senelerde başarılarımız ati. Ülkemize kupalar getirilecek diye niteleyerek düşünüyorum. Bu sene Avrupa’dahi birkaç turnuvada şampiyona ve üçüncülüklerimiz var. Gayet mutluyuz. Eli Nimetli aynı yıl geçti.”

Share: