Görk salonunda esrar satan yanlışlık örgütü üyeleri adliyede

Esnafı silah zoruyla gözdağı yazar nahak algı sağlamaya çalıştıkları belirlenen şüphelilerin cebe ticaretinden kazandıkları parayla Çankaya’dahi açtıkları baş döndürücü güzellik salonunda müşterilerine uyuşturucu madde sattıkları belirleme edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 20 zanlı adliyeye sevk edildi.

Ankara Inanma Müdürlüğü Güvenlik Ofis Gasp Kürsü Amirliği ekipleri, Altındağ’birlikte bir göçüm durağına gelen sergerde Ü.Ş. ve yanlışlık örgütü üyelerinin, şoförleri tehdit edip haraç istedikleri, haraç vermeyen şoförlerin araçlarının taksi durağında çalışmasına engel oldukları ve durağa zarar verdikleri bilgisi üzerine mücahede başlattı.

Yaklaşık 7 ay süren teknik ve fiziksel strateji sonucunda 28 şüphelinin kimlik tespiti yapıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen murakabe kararının ardından harekete güzeşte Gasp Büro Amirliği ekipleri şüphelilerden 22’sini gözaltına aldı. Şüphelilerden 2’si Cumhuriyet Altını savcısının talimatı doğrultusunda emniyetten azade bırakılırken 20’si adliyeye gönderme edildi.

Gözaltı kararı verilenlerden 4’ünün sormaca sürecinde yakalanıp cezaevine konulduğu öğrenildi. Firari 2 şüphelinin yakalanması üzere çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Ankara ve Konya’de planlı operasyonlarda şüpheliler ile 116 sentetik ecza, 128 gram duman, 1,42 gram kokain, 896 gram metamfetamin, 9 ruhsatsız tabanca, 52 fişek, 5 tüfek kartuşu, 8 zayıf gümüşgöz tabanca fişeği ele geçirildi.

Soruşturma süreci ile gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri sonucunda, Ü.Ş’nin yönettiği cürüm gurubunda teşkilat yöneticisi A.P. ile kardeşi M.P. ve kız arkadaşı F.B’nin iklim dışından getirttikleri ruhsatsız silahları Mamak ilçesinde sattıkları belirlendi.

Ulaşım için gasbedilen taksileri kullanan şüphelilerin silah satışından elde ettikleri gelirle Çankaya’dahi açtıkları sivri gösteriş salonunu mızrap satışı için paravana kendisine kullandıkları de belirleme edildi.

Share: