Güçsüz kurşun bu sefer arabanın tavanına çıkacak etti

Karadeniz Bölgesi’nde güçsüz mermi vakalarının arkası kesilmiyor. Son namına nereden atıldığı tayin edilemeyen güçsüz mermi Trabzon’da tıpkısı aracın tavanına çıkma ederek hasara illet oldu.

Karadeniz Bölgesi’nde son yıllarda bilcümle uyarılara rağmen çoğalma gösteren havaya dağ ika geleneği çok sayıda kişinin yaralanmasına ve maddi hasara bozukluk oldu. Havaya açılan acı sonrası nereye düşeceği mahsus olmayan ‘Yorgun kurşun’ vakaları nedeniyle kimileri hayatını kaybederken, kimileri yaralandı, kimileri ise sakat kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Düğün, alamet, alay, festival, karşılaşma sonrasında veya çeri uğurlamalarında tabanca ile havaya açılan çığlık sonrası yaşanan kurşun vakalarının failleri tıpkısı türlü yakalanamıyor veya aydınlatılamazken, akıbet aynı haftada Trabzon ve Giresun’da yaşanan şaşkın kurşun vakaları vatandaşları yeniden endişelendirmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta Trabzon’un Tonya ilçesinde yaylada esrar biçen Asiye İnce (59) sol çiğin bölgesinden giren yorgun kurşun ile Giresun’un Görele ilçesinde evinin önünde kışlık odun hazırlayan Minnettarlık Ağaoğlu (67) ise mazi bacağına balkon fail şaşkın kurşun ile yaralandı. Akıbet namına ise Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir vatandaşın otomobilinin tavanına yorgun kurşun isabet etti. İsabet fail apışık mermiyi arkadaşının fark etmesi sonucu öğrenen hayat durumu polis ekiplerine bildirdi. Aracın tavanında saplı halde kâin kurşun ile ilişik inceleme başlatıldı. – TRABZON

Share: