Gümrük Vikaye ekiplerinden Ankara ve Çankırı’da geriden geriye akaryakıt operasyonları

Gümrükler Vikaye Umumi Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Savaşım Özel Ekibi eliyle cali akaryakıt fişi ve kayıt dışı bey yaparak milyonlarca lira zarara sebep olan akaryakıt kaçakçılarına, Ankara ve Çankırı’birlikte liyakatli 2 ayrı operasyon gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen önceki faaliyetler Ankara kent merkezinde zindelik gösteren ayrımsız akaryakıt istasyonuna oldu. bahis konusu operasyonda araçların aldıkları akaryakıta ilgili mali fişlerin kayıtlarının yazarkasalardan silindiği ve tek as yapılmamış kabilinden gösterildiği belirleme edildi.

Satış yapıldığında kayıtların özişler sistemine yansımasını kırıcı sistem tayin edildi

Araştırmayı derinleştiren ekipler istasyonda mevcut tanklardaki yakıt miktarlarının de doğru belirleme edilmesini engelleyen, böylelikle yapılan usulsüzlüğü gizlemeye yönelik tıpkı sistem ele geçirdi. Tankların içerisinde bulunan akaryakıt miktarını ölçen sisteme paralel tıpkı sistemin elan olduğu ve bu sistemin istasyonun çatısına gizlendiği tayin edildi. Antrparantez satma tabancalarının olduğu pompanın arka tarafına gizlenmiş ikinci tıpkısı pompa beyni ve yazarkasa olduğu ve bu sistemin bey yapıldığında kayıtların otomasyon sistemine yansımasını engellediği tayin edildi.

Tespit edilmesi berenarı tahakküm aynı kaçakçılık yöntemini ortaya çıkaran hususi ekip açıktan kumandayla taharri edilen ve devleti milyonlarca liralık zarara uğratan sistemleri çökertti.

Yazarkasayı köprüleme bırakarak koca verilerinin silinmesini sağlayıcı mekanizma ortaya çıkarıldı

Hususi Ekibin yürüttüğü gayrı aynı ameliyat ise Çankırı ilinde gerçekleştirildi. Gümrükler Koruma Umumi Müdürlüğü Akaryakıt Kaçakçılığıyla Uğraş Özel Ekibince ayrımsız başka akaryakıt istasyonunda yazarkasayı baypas bırakarak pusat dışı as yapılmasını ve yazarkasadan koca verilerinin silinmesini sağlayan ayrıksı tıpkısı düzenek ortaya çıkarıldı.

Yapılan aramada antrparantez istasyon binasında düzenekle ilişkili tıpkısı adet yazarkasa ve elektronik beyin ele geçirildi. İstasyonda korsan tıpkı izlence kullanılarak bilgisayarla yazarkasa beyninde bağlantı kurulup masraf belirtmek üzere makbuz rica eden mükelleflere akaryakıt satmadan yazarkasadan makbuz düzenlendiği tayin edildi.

Bu yöntemler kullanılarak istasyonlarda binlerce litre pusat dışı akaryakıt satıldığı ve milyonlarca teklik sahte akaryakıt fişi düzenlendiği belirleme edildi. – ANKARA

Share: