Gümüşhane haberi: Akşener ve İmamoğlu, Gümüşhane’de

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Gümüşhane’üstelik, Mustafa Etkin Veri ve Tekellüm Merkezi açım törenine katıldı.

Koronavirüs dolayısıyla 2 sene önceki hayatını kaybeden Gümüşhane çarkıt belediye reisi ve İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Enerjik’nın anısına Gümüşhane’dahi yaptırılan Mustafa Hareketli Haber ve Müzakere Merkezi amacıyla açılış töreni düzenlendi.

Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, rahmetli Mustafa Çalışkan’nın seçkin barışma marifetiyle müstehap iyi aynı kayırıcı olduğunu söyledi. İmamoğlu, “Mustafa Çalışkan Selen ve Müzakere Merkezi’nde faik çaplı çocuklarımız dünyanın geleceğine hazırlanacak. Merkezin açacak teslim yapılarak içindeki büyün envanteriyle hazırlanarak hizmete sunulmasına katkı sunan herkese özden teşekkürname ediyorum. Mustafa Canlı hem bilim, hem teknik hem yetişek sevdalısıydı. Bire Bir da eğitime yapılan hizmet ülkenin geleceğine yapılır ve kıymeti çoktur. Kurumlar bindi verdi ve hızlıca bitirdik. 11 kamer kabilinden benzeri süreçte. Gümüşhane’nin tarihi evleri sabah yeli alınarak tasarımı yapılan bu pir iz Gümüşhane’ye haddinden fazla özel hizmetler sunacak” dedi.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dahi, “İnşallah onun gibi nice Mustafa Çalışkan’ların mezun olacağı merkezin açılışı için buradayız. Ne bahtiyar Mustafa Faal kadar ayrımsız âdemoğlu tezyit etmek. Burada eminim her tür politik partiye rey veren insanlar var ve temas biri Mustafa Deli Dolu amacıyla burada. Tanrı hepimize Mustafa Aktif kabil insanları birleştiren, bütünleştiren bir ismi bırakmayı felek etsin” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra kurdele kesilerek Mustafa Deli Dolu Bilgelik ve Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Share: