Gürcistan’a kaçarken yakalanan sanığa 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili müebbet ve 46 sene 8 ay kodes cezası

Kayseri’de 4 kişinin öldürülmesine ilişkin yargılanan, Gürcistan’a okşamak üzereyken yakalanan maznun, müebbet ve 46 yıl 8 ay mahpushane cezasına çarptırıldı.

3. Gösterişli Ceza Mahkemesinde bugün görülecek değişmeyen duruşması öncesi tutuklanmadan sanık H.D.G’nin yasa dışı yollardan Gürcistan’ın Batum kentine kaçacağını tespit fail İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, Artvin’in Hopa ilçesinde görevlendirildi.

5 çevrim süren fiziksel strateji sonucu maznun, Artvin’in Borçka ilçesindeki dağlık alanda Gürcistan’a bakmak üzereyken yakalandı.

2005’te Soner Çelik, Mustafa Kaan ve Zekeriya Delice ile 2014 yılında Mustafa Iyi’in öldürülmesine ilişkin elan geçmiş yargılandığı davada aklanma fail H.D.G, itiraz üzerine Yargıtayın nakız ilamının ardından 3. Sakil Ceza Mahkemesinde baştan bilgili karşısına çıktı.

Duruşma savcısı, sanığın Sağ, Kaan ve Delice’i “kasten öldürdüğü” iddiasıyla cezalandırılmasını istedi.

Sanık H.D.G, savunmasında maktuller ve öldürenleri tanımadığını, bigünah olduğunu öne sürerek, beraatini ve tahliyesini temenni etti.

Mahkeme heyeti, sanık H.D.G’ye Sağ’i “kasten mıhlamak”ten müebbet, Kaan ve Şahin’i “kasten öldürmek”deri de 46 sene 8 ay delik cezası verdi.

Heyet, Polat’ın öldürülmesine ilişik sanığın delil yetersizliğinden beraatine hükmetti.

Share: