Hak Bakanı Bozdağ, DÜRÜST Fırka Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret etti: (1)

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, altılı ganyan masaya ilgili, “Baştan ortak yönetim görüntüsüyle, daha seçime gitmeden bakanlıkları, bürokratları, reisicumhur yardımcılarını taksim fail bir tatlılıkla parsel parsel memleketin yönetimini, imkanlarını şimdiden taksim edeceğiz diyen aynı tatlılıkla cebin karşıyayız. Kimsenin buna hakkı yoktur.” değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ, DÜRÜST Tümen Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, altılı masanın yaklaşık tıpkısı yıldır benzeri araya geldiğini anlatım etti.

“Bu altılı ganyan masa toplanıp duruyor. İkinci tura başladılar. Toplanıyorlar, kapıda birbirini karşılıyorlar, kemirmek ikram ediyorlar, konuşuyorlar. Ne konuştuklarını dahi kusursuz bilmiyoruz, tıpkı üstelik demeç yayınlıyorlar, dağılıyorlar.” ifadesini kullanan Bozdağ, altılı ganyan masanın aldığı tıpkısı kararın, ürettiği tıpkısı projenin bulunmadığını, hep işleri komisyonlara devretme ettiğini dile getirdi.

“Karar alamayan, karar alacakları konuları masada gündeme getirip müracaat cesareti gösteremeyen, konuştuklarında ortaya çıkma sonuçlardan endişe eden, bu endişelerden oluşan yedili masa, devlet yönetiminde olsa, Türkiye çetin bir sorunla yüz yüze gelse, bunlar toplanıp, konuşup birbiriyle anlaşıp, birbirini ikna edene kadar atı kayran Üsküdar’ı maruf. Türkiye’nin anca bir zamana ihtiyacı bulunmayan.” diyen Bozdağ, şunları kaydetti:

“Baştan ortak yönetim görüntüsüyle, daha seçime gitmeden bakanlıkları, bürokratları, cumhur reisi yardımcılarını taksim eden bire bir anlayışla parsel parsel memleketin yönetimini, imkanlarını şimdiden taksim edeceğiz diyen ayrımsız anlayışla alın karşıyayız. Kimsenin buna hakkı yoktur. Türkiye Temel’ya bakarak yönetilir. Şimdiden diyorlar ki ‘Biz gelince Esas’ya göre diyet yetkisi dışında benzeri yetki kullanacağız. Hangi söylemek bu? ‘Cumhur Reisi hangi yetkilerini kullanacak, ne yetkilerini kullanmayacak bunu tıpkısı protokole bağlayacağız. Ona bakarak kullanacak.’ Cumhurbaşkanının yetkileri Kanunuesasi’birlikte yazıyor. Şahsa bağlı yetkiler. Aynı kısmı devredilebilir amma şahsa sınırlı yetkileri elbette devredecek Cumhur Reisi? Demin diyorlar ki bunlar, ‘Biz gelince Esas’yı tıpkı tarafa koyacağız. Bizim yaptığımız protokolü bir Anayasa metni üzere düşüneceğiz, Cumhurbaşkanı Kanunuesasi’dan tezayüt bizim yaptığımız protokole göre ülkeyi yönetecek.’ Elan şimdiden Esas’yı tanımayacaklarını, Anayasa’ya uymayacaklarını, öz koydukları protokole göre ülkeyi yöneteceklerini, memleketin bakanlıklarını, bürokratlarını kuşkusuz taksim edeceklerini düşünen bu büyüklüğünde modüler bulutlanmış bire bir yapıdan bu ülkeye faydalı gelir mi? Türkiye ne kazandıysa siyasi istikrar, dinamik nüfuz, dolgunca dalavere ve bunun doğurduğu güvenden kazanmıştır. Bu ortamın bozulmasına lütfen cevaz vermeyin. 2023, baştan şişman Türkiye’nin inşası için Cumhuriyetin ikinci yüzyılının Türkiye yüzyılı olması üzere muazzez Türk milletinin Cumhurbaşkanımızın etrafında bir kere daha yekvücut olduğu başarılarla yoğun bire bir sene olacaktır.”

(Sürecek)Share: