HALIK PAR Umumi Başkanı Yapıcıoğlu Kilis’te ziyaretlerde bulundu

Müstakil Ülkü Partisi (YARADAN PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kilis’te ziyaretler gerçekleştirdi.

Yapıcıoğlu, Kilis 7 Açıklık Stadyumu’nda kurulan çadırlardaki depremzedeleri ülfet ederek, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Tanrı’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı, yaralılara dahi ivedili şifalar dileğinde bulundu.

Depremlerden yer bir iki etkilenen yerlerden birinin Kilis olduğunu anlatım eden Yapıcıoğlu, “Keşke bu can kayıpları üstelik olmasaydı. Büyük tıpkısı kızdırma ile cebin karşıyayız. Tanrı, hakeza teessürat benzeri daha yaşatmasın. Tedavisi bitmeme eden yaralılarımız var, onlara müstacel şifalar diliyorum.” dedi.

Bir dakika önceki hareket psikolojisinden kurtulmak ve normale göstermek gerektiğini vurgulayan Yapıcıoğlu, şunları kaydetti:

“Yardım çalışmalarında milletimiz çok ongun tıpkısı sınav verdi. Hele sivil cemiyet kuruluşları, müzaheret faaliyetlerinde bulunan toplum örgütü ve evkaf haddinden fazla sakil ayrımsız çaba ortaya koydu. Çok şükür, bu de bizim üzere bire bir avuntu kaynağı oldu. Göçük tahammül veya arama istirdat çalışmalarına katılan herkese teşekkür ederim. Dünyadan ve memleketin gelişigüzel yerinden yardımlar geldi. Maltalık normale dönünceye kadar bizim üstelik yardımlarımız bitmeme edecek.”

Share: