“Hasis Kulüp Derneği’ni pandemiye rağmen bugüne getirmenin onurunu taşıyoruz”

İZMİR’in dernek hayatına önderlik etmiş olan Kıytırık Kulüp Derneği’nin Başkanı Emre Sarıgedik, dördüncü fariza dönemini pandemiye denk geldiğini belirterek, “Bu süreçte yasal adına kapılarımızı kapatmamız müstelzim eyyam üstelik oldu ancak yine üstelik kulübümüzü ayakta tutmayı başardık. Dolayısıyla İzmir’in şehir tarihinde yeri olan tıpkı kulübü, sakıncasız limana sorunsuz aynı şekilde yanaştırmanın onurunu taşıyoruz” dedi.

Fransızlar, Levantenler, İzmir’e gelen ecnebi uyruklu görevliler ve kentin ileri gelen sanayicileri, tüccarları, faal basar başkanları, yerli yöneticileri ve guvernörlerinin üye olduğu İzmir’in en esaslı sosyal ve kültürel dernekleri ve alan topu kulüplerinden biri olan Siktirici Kulübün Başkanı Emre Sarıgedik, başkanlıktaki dördüncü dönemini anlattı.

Benzeri zamanda Iye Alan Topu Yetişek Vakfı Başkanı de olan Sarıgedik, İzmir’bile içtimai hayatın arz balaban duraklarından biri olan ve sayısız insana tenisi sevdiren Süfli Pakt’te 4 dönme reislik yapmanın kendisi için nazik tıpkı çalım olduğunu söyledi.

“HEDEFLERİMİZİ BÜYÜK ÖLÇÜDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ BAŞARDIK”

İlk üç fariza dönemi süresince kol arkadaşlarıyla haddinden fazla yavaş sportif ve sosyal organizasyonlar düzenlediklerini dile getiren Sarıgedik, “Alelade Pakt tarihinin bildirme dinç başkanı namına göreve geldiğim geçmiş dönemde, ekibimizle uzuv sayımızı elan gelecek bir noktaya yollamak, turnuvalarımızı sıklaştırmak, toplumsal etkinliklerle gelişigüzel kulübümüzün tarihine reva amal yapmayı kendimize erek edindik. Mutluyuz ki bu hedeflerimizi büyük ölçüde gerçekleştirmeyi başardık. İzmir’dahi bulunan başkonsolos, şehbender ve diplomatları haddinden fazla el kulübümüzde bire bir araya getirdik. Kentimizin politik ve toplumsal hayatında yer edinmiş isimleri üyelerimizle buluşturduk. Sevip saydığımız fakat hangi yazık kim hayatını kaybetmiş büyüklerimiz ve dostlarımızın isimlerini yaşattığımız turnuvalar düzenledik. Bunların birlikte muhtelif yardım kampanyaları düzenleyerek toplumun farklı kesimlerine dahi yardımcı olmak amacıyla savaş ettik” diyerek konuştu.

Dördüncü görev döneminin pandemiye balya geldiğini hatırlatan Sarıgedik, “Belki de bizler amacıyla sunu iri sınama, pandemide görevimizi daim olmak oldu. Bu süreçte kanuncu namına kapılarımızı kapatmamız gereken günler bile oldu fakat gine dahi kulübümüzü ayakta tutmayı başardık. Zımnında İzmir’in kent tarihinde yeri olan bir kulübü, tehlikesiz limana sorunsuz benzeri şekilde yanaştırmanın onurunu taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Son günlerde siyasete gireceğine müteveccih söylemleri üstelik değerlendiren Sarıgedik, “Dedem dip dozaj bürokrattı. Amcam ise Salihli’dahi belediye başkanlığı yaptı. Babam birlikte yıllarda form sağda mebus adaylığı dahil doğmak amacıyla siyasetin ortamında bulundu. Nedeniyle bu minval yakıştırmalar bizi şaşırtmıyor, bilakis bahtiyar ediyor. Bugüne kadar kulübümüzde edinmiş olduğumuz tecrübeyi gerekirse siyasi arenaya taşımaktan de bahtiyar oluruz” dedi.

Share: