Hasköy ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Muş’un Hasköy Belediyesi ile Muş Doğalgaz Dağıtım Şirketi (Doğugaz) ortada doğalgaz tevzi şebekesi protokolü imzalandı.

Hasköy Belediyesinde planlı törende mütekellim Ilbay İlker Gündüzöz, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın protokolün imzalanmasında iri desteğinin olduğunu söyledi.

Hasköy ilçesinde çokça güzelce gelişmelerin yaşandığını, kullanılmamış okulların açıldığını nâkil Gündüzöz, şöyle konuştu:

“Keyif yatırımı noktasında mehabetli planlama içindeyiz. Pir bir hastanemiz olacak. Bunun dışında gençlere müteveccih sportif yatırımların birlikte güzeşte yıl startını verdik ve nazik ölçüde bitti. Hasköy güvenli adımlarla gür tıpkısı noktaya gidiyor. Hükümet konağımız bitti. Aynı tarafı ilçe aynı tarafı uray olacak. Zımnında yıllardan beri mevrut ülkü ortadan kalktı. adım adım devletimiz hükümetimiz sorunları gideriyor. Tabi yer şanlı şeylerden biri üstelik doğalgazdır. İnsanlar elan akman erke istiyor. Hasköy ilçemiz, imzalar atıldıktan sonradan yeni tıpkısı döneme başlayacak.”

Belediye Başkan Hikmet Karayel de mutlu tıpkı dönüş yaşadıklarını belirterek, “Bölgemizde abuhava şartlarının korkulu olması nedeniyle doğalgaz yetişkin aynı noktaya geldi. Belediye olarak yaklaşık 3 yıldır kavga verdiğimiz bu işi bu çağ Sayın Valimiz, milletvekilimiz ve doğalgaz yetkililerinin desteğiyle bu aşamaya getirdik. Emeği sabık herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Daha sonra Belediye Reisi Bilgi Karayel ile Doğugaz Genel Müdürü Serhat Demircan yoluyla protokol metinleri imzalandı.

Törene, Hasköy Kaymakamı Derviş Öztürk, divan üyeleri ve davetliler katıldı.

Share: