Hastanede tepki çeken görüntüdeki tutuklanan keleş: Tedavisi üzere mizansen yaptık

ATAŞEHİR’dahi hususi bir hastanede, alçak bakımdaki hastalanmış kadının yüzüne para atıp, bayram eden ve incitici muamelede bulunan 4 münasebetsiz ‘Beden bakımından kendini savunamayacak olan kişiye azap’ suçundan tutuklandı. Alzheimer ve akciğer kanseri olan yaşlı kadının üzerine servet atan kaba Uca Erata ifadesinde, “Alzheimer hastası olduğu için nerede olduğunu, hangi yaptığını sonsuz unutuyordu. Kendisini evinde kadar hissediyordu. Otama ederken ‘mizansen’ yollara başvurduğumuz oluyordu” dedi.

Ataşehir hususi ayrımsız hastanede, keyif çalışanlarının züğürt kadının yüzüne para atarak taşlama ettiği görüntüler içtimai medyada büyük reaksiyon çekti. Tepkilerin arkası sıra hastanenin faaliyetleri durdurulurken, olaya karıştığı belirleme edilen 7 can İstanbul’dahi, buğulu kadının üzerine mülk atan suratsız Mürtefi Erata Samsun’da, aynı çirkin bile Bursa’da gözaltına makbuz. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden Mualla Erata, Emrah Örgün, İlknur Kaya ve İrem Aysime Erol, ‘Beden bakımından kendini savunamayacak olan kişiye azap’ suçundan gönderme edildikleri barış ukubet hakimliği eliyle tutuklandı. Ayrıksı 5 şüpheliden 3’ü adli kontrol gibi erkin bırakılırken, 2 münasebetsiz savcılık ifadesinin arkası sıra başıboş bırakıldı.

“YAPTIĞIMIN AKILLICA BİR DAVRANIŞ OLMADIĞININ FARKINDAYIM”

Görüntüler yavaş bakım hastası kadının üstüne servet atan Mehabetli Erata ifadesinde, “Ben hastanede kestirmece 2 yıl 1 kamer çalıştım. Genel yavaş bakım sevisindeydim. Mağdurun üzerine dünyalık atan benim. Bahsi güzeşte sökel işe girdikten biraz ay sonra hastanede yatmaya başladı. İşten çıkana büyüklüğünde üstelik detaylı müddet orada kaldı. Bu hastamızda alzheimer ve akciğer kanseri hastalıkları vardı. Hastanın kendisiyle ilgilenen tıpkı akrabası yoktu, vakit kaybetmeden biz ilgileniyorduk. Alzheimer hastası olduğu için nerede olduğunu, hangi yaptığını daim unutuyordu. Kendisini evinde gibi hissediyordu. Biz da otama ederken ‘mizansen’ yollara başvuruyorduk. Videonun öncesinde marazlı, ‘Kasadan paralarımı getir’ demişti. Bilgisayardan mal resmiyle çıktı aldık. videoyu kimin çektiğini hatırlamıyorum, Videonun birinci dakikasından bilahare kadraja Emrah isimli arkadaşımız girmişti. Taçlı videoda ben yoktum. Üzerime atılmış suçlamayı kabul etmiyorum. Yaptığımın makul benzeri çizgi olmadığının farkındayım, pişmanım. Tutuklanmadan yargılanmama değişmeyen verilsin” diye konuştu.

“EZİYET İNSANLIK AYIBIDIR”Şüphelilerden Emrah Örgün, hastanede 1 yıl bati hizmet servisinde çalıştığını ve videonun başında orada olmadığını rapor etti. Emrah Örgün ifadesinde, olay ortaya çıkınca hastanenin 7 kişiyi işten çıkardığını belirtti. Mukayyet beyanda bulunmadığı için dahi kendisinin dahi işten çıkarıldığını, kimseye eziyet edildiğini görmediğini tamlayan dalavereli Emrah Örgün, “Işkence âdemiyet ayıbıdır. Tutuklanmadan yargılanmama karar verildi” dedi.Suçlamaları kabul etmeyen aynasız İlknur Kaya ise, çalıştığı müddet süresince mağdura ve gayrı hastalara yönelik rastgele azap, çarpma, ızdırap münasebet üzere eylemlere şahit olmadığını belirterek, “Geçmiş hayatını hatırlardı. Tığ bile eski hatıralarını onunla konuşurduk. ara sıra özel ihtiyaçlarını de, benzer adım elimizden geldiğince giderirdik. Saçını boyardık, tarardık, makyaj yapardık, bahçeye indirirdik. Ben suçsuzum, eziyet suçunu işlemedim. Tutuksuz yargılanmama değişmeyen verilsin” şeklinde rapor verdi. Nahoş İrem Aysima Erol ifadesinde, nemli kadının üstüne para atık videonun çekildiği dolaşma hastanede gözetleyici olduğunu ve bu olaya tanık olmadığını belirtti.

Share: