Hastanedeki buğulu kadının yüzüne para atan hadsizden izah: İlaçlarını içirmek için oyun oynuyorduk, üzerime tehirli suçlamaları kabul etmiyorum

İstanbul’un Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi’ndeki hususi hastanede, sağlık çalışanlarının, tutkun kadının yüzüne mülk atarak taşlama ettiği anlara ilişik görüntüler, toplumsal medyada şişman reaksiyon çekti.

GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRADAN TUTUKLANDI

Hastanenin faaliyetleri durdurulurken, videoda buğulanmış kadının yüzüne mülk atan ve Samsun’un İlkadım ilçesinde, Gazi Polis Merkezi ekiplerince gözaltına alınan afiyet çalışanı A.E., ‘beden bakımından kendini savunamayacak olan kişiye ezinç’ suçundan tutuklandı.

SAMSUN’A YERLEŞİP HUSUSI BİR HASTANEDE İŞE GİRMİŞ

A.E.’nin, İstanbul’da yaşanan fenomen sonrası işten çıkarılmasının ardından geldiği Samsun’a yerleştiği, hususi bir hastanede çalışmaya başladığı ortaya artık.

“ARADA BIR BU CINS OYUNLAR OYNARDIK”

Sakil Ulvi E., hastanede yaklaşık 2 yıl çalıştığını söyleyerek, “Genel kısık bakım servisindeydim. Mağdurun üstüne dünyalık atan erkek benim. Bahsi geçen tutkun ego işe girdikten beş altı ay sonra hastanede yatmaya başladı. Bu hastamız alzheimer ve akciğer kanseri hastalıkları vardı. Bu hastanın kendisiyle ilgilenen tıpkı akrabası yoktu. Kendisiyle elden tığ ilgileniyorduk. Alzheimer hastası olduğu amacıyla nerede olduğunu, hangi yaptığını sonsuz unutuyordu. Kendisini evinde kabil hissediyordu. Biz üstelik tedavisini yaparken düzentileme yollara başvurduğumuz oluyordu. Bahsi güzeşte videonun öncesinde mağdur kasadan paralarımı getir demişti. Bilgisayardan servet resmi ile daha çok aldık. Videoyu kimin çektiğini aradan uzun bir müddet geçtiği için hatırlamıyorum. Üzerime tehirli suçu kabul etmiyorum. Fakat yaptığımın akla yatkın bir çizgi olmadığının farkındayım. Pişmanım” diyerek tutuksuz yargılanmayı murat etti.

“EZİYET İNSANLIK AYIBIDIR” DİYEREK KENDİNİ SAVUNDU

Şüphelilerden Emrah Ö., videonun çekildiği tam orada olmadığını söyleyerek, sair şüphelilerin kendisine hastayı uyutmamak üzere bu şekilde davrandıklarını söylediklerini belirtti. Görüngü ortaya çıktıktan sonralari hastanenin sormaca başlattığını ve 7 kişiyi işten çıkardıklarını belirten yabansı, bigünah olduğunu, hastanede kimseye ezinç edildiğine şahit olmadığını ve eziyetin bire bir âdemiyet ayıbı olduğunu söyledi.

“GEÇMİŞ HATIRALARINI ONUNLA KONUŞURDUK”

Suçlamaları kabul etmediğini ve ezinç suçunu işlemediğini söyleyen kaba İlknur K.’nın, hastanede çalıştığı müddet boyunca mağdura yahut ayrıksı hastalara yönelik değme ezinç, zedelenmek, kırıcı veriş üzere eylemlere tanık olmadığını söylediği öğrenildi. Kıygın yaşlı kadının demans hastası olduğunu söyleyen İlknur K., “Esbak hayatını hatırlardı. Biz de geçmiş hatıralarını onunla konuşurduk. ara sıra özel ihtiyaçlarını da benzer merhale elimizden geldiğince giderirdik. Saçını boyardık, tarardık, makyaj yapardık, bahçeye indirirdik” ifadelerini kullandı.

Share: