Hatay politika haberi: Mustafa Sarıgül’den “Türkiye’nin 82. ili İskenderun olsun” önerisi

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin 82. ilinin İskenderun olması önerisinde bulundu.

TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Hatay’ın İskenderun ilçesinde aynı kafede matbuat mensuplarıyla ayrımsız araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Sarıgül, Türkiye’nin tıpkı çok ilinden İskenderun’un daha nazik olduğunu ve iktisadi neşelilik bakımından iklim olmayı doğruluk ettiğini belirterek, “İskenderun, zaman birçok yer olan yerden daha birlikte iri, henüz üstelik mehabetli tıpkı konumdadır. Anadolu’yu canlandırmamız lazım. Anadolu’yu canlandırmanın sunu koskocaman yerlerinden benzeri tanesi bile doğruluk etmiş olan İskenderun’u inşallah 82. ilimiz yapmayı öneriyoruz. Kaldı ki 100 kesim memleket olmasını heves ediyoruz. Bunlar üstünde partimiz ciddi kendisine himmet yapıyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin şüphesiz yönetildiği üzerine matbuat mensuplarından gelen soruyu dahi cevaplandıran Sarıgül, “İstanbul Büyükşehir Şehremini, bir zaman benim göreve getirdiğim tıpkısı arkadaşımdır. Pandemi nedeniyle uray başkanları yeteri kadar say yapamadılar, demin dönemleri başladı. Belediye başkanlarının karnesini 5 yılda aynı ahali verir. Ben bu konuda şahsi kendisine tıpkısı madde göstermek istemiyorum. İstanbul halkı tıpkı buçuk yıl bilahare gereğini yapacaktır” dedi.

Daha sonradan gençlerle buluşan Sarıgül, onların sorularını yanıtladı. Sarıgül’e programlarında, TDP Genel Komutan Yardımcısı Muzaffer Murat Nerse ile partisinin mülk ve kaza başkanları bile zevcelik etti. – HATAY

Share: