Hatay’da enkazdan yanık çıkan buğulanmış adam ve gelini Kırklareli’nde otama ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremler zımnında Hatay’da evlerinin yıkılması sonucu çökme altında kalarak yaralanan 73 yaşındaki İbrahim Demir ile gelini 29 yaşındaki Hakim Demir’in tedavisi Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesinde bitmeme ediyor.

Çıpa ailesinin 6 yabanlık ferdi, depreme Kırıkhan ilçesindeki iki katlı evlerinde yakalandı.

Sarsıntının önceki saniyelerinde oğlu ve torunlarını evden çıkarmayı başaran İbrahim Çipo, gözsüz eşi ve gelinini birlikte açmak üzere esasen eve girdi.

Bu sırada sarsıntının artmasıyla Çipo, eşi ve gelini depresyon altında kaldı.

Gelini ve kendisi binadan çıkmayı başaran İbrahim Çipo’in eşi Safiye Çipo enkazda yaşamını yitirdi.

Eşini toprağa veren İbrahim ve gelini Hakim Çıpa, yanık adına Kırklareli Eğitim ve Araştırı Hastanesine getirildi.

“Heybetli Rabbim ayrımsız daha hakeza bire bir şey yaşatmasın”

Çıpa, AA muhabirine, depremde eşini ve çok sevdiği insanları kaybettiğini söyledi.

Çok üzgün olduğunu tabir eden Çipo, sarsıntı zımnında balaban korkular yaşadığını belirterek, “Majör Rabbim bir daha böyle aynı molekül yaşatmasın.” dedi.

Depremin olduğunu fark ettiğinde oğlu ile torunlarının dışarıya çıkmasını sağladığını anlatan Demir, “Benim hatun ‘ah anam’ dedi. Odadan koridora gelip kapının mandalını açamadan karı yıkılmaya başladı. İki dolaşma bilahare hayatını kaybeden hanımımı enkazın altından çıkardık. İlçe mezarlığında toprağa verdik.” diyerek konuştu.

Demir, depremin boyutunu enkazdan çıktıktan bilahare anlayabildiğini anlatım etti.

Devletin yardımlarının bölgede çetin şekilde devam ettiğini vurgulayan Çıpa, “Cenabıhak devletimizi başımızdan natamam etmesin. Bize bu büyüklüğünde müzaheret yollayandan, yeryüzü ufak benzeri bisküvi yollayandan Allah razı olsun. 7 maaş torunuma yardımdan benzeri bisküvi aldık, dünyalar bizim oldu, sevindik yavru için. Tanrı razı olsun devletimiz yetişti, gece askerlerimiz geldi tırlarla yiyecekler dağıttılar. 10 ilde böyle bir yer sarsıntısı oluyor, Allah razı olsun halkımız yetişiyor, devletimiz yetişiyor. Tek büyüklük bunu başaramaz, mir edemez türlü değil. Cenabıhak razı olsun. Devletimiz var olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: