Hava Bilgisi ve AFAD’dan 6 toprak için sarı ve turuncu kodlu ikaz: Ateş sıkıntı geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Kuzey Iye’de rüzgarın ferda günün önce saatlerinden, Güney Iye’de ise öğle vakti saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde sıkıntı şeklinde eseceği açıklandı.

RÜZGARIN HIZI 70 KM’Yİ BULACAK

Ege Denizi’nde çıkması muhtemel fırtınanın hızının saatte 70 kilometreyi bulabileceği belirtilirken, fırtınanın akşam saatlerinden itibaren etkisini yitirmesi bekleniyor.

AFAD’DAN 5 KENTE TURUNCU 1 İLE SARI UYARI

Öte yandan konuyla ait AFAD’da uyarılarda bulunarak 5 şehir için turuncu 1 iklim için ise sarı alarm verdi. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda AFAD şu uyarıda bulundu: “Ibik Ege ve Şimal Ege’de sağlam ve çok sağlam, Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir’in güneydoğusu ile Okumuş ve Muğla çevrelerinde çokça kuvvetli ve düz meydan ateş bora yağmur bekleniyor.

ANİ AKARSU BASKINLARINA KARŞI UYARILARDA BULUNULDU

Yağışların Antalya’nın günindi ilçelerinde akşam saatlerinden sonradan etkisini artırması ve evcil adına sağlam olması bekleniyor. Veli Bölgesi, Günindi Akdeniz ve Göller Yöresinde yağışlarla bu arada rüzgarın cenup yönlerden akva bazen fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Vatandaşlarımızın larp sel, taşma, saika ve yerel mahmul yağışı kabil olumsuzluklara karşı tetik ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.”

Share: