Hayvan boksör Mike Tyson’dan hayranlarını üzen sözler: Konuşamıyorum bile

Serencam zamanlarda rahatsızlığı dolayısıyla ayakta durmakta külfet calip eski ABD’li yumruk oyuncusu Mike Tyson, havaalanında tekerlekli koltuk ile görüntülenmişti. Tyson afiyet durumuna ilişkin izah yaptı.

“YÜRÜMEME ENGEL OLUYOR”

Newsmax’e konuşan Mike Tyson, siyatik hastalığına yakalandığını söyledi. Hayvan yumruk oyuncusu yaptığı açıklamada, “Balkı arada kendini gösteriyor ve yürümeme bariyer oluyor. Arada Sırada o kadar yanıyor ki konuşamıyorum!” ifadelerini kullandı. Tyson sonuç durumuna ilgilendiren ise, “Siyatik dışında eksantrik bir sorunum namevcut ve haddinden fazla sağlıklıyım.” dedi.

SİYATİK HASTALIĞI NEDİR?

Siyatik hastalığı, siyatik sinirinin ağrılı hastalığıdır. Çor, kalçaya makul yayılan belen ağrılarıyla başlar. Ağrı, sinir süresince, bacağın arkasını izleyerek kasıktan ayağa çatışma yayılır. Vahim durumlarda bukanak güçsüzleşir, diz ve bilek refleksleri azalır. Sağaltımında istirahat, sıcak ve fizik sağaltımı yapılır; ağrı kesici ilaçlarla alay malay alelhusus B vitamini ve kortizonlu ilaçlar verilir. Hastalık genelde hapishane hastalığı olarak da bilinir.Share: