Hdp’li Semra Fena Hâlde Tutuklandı

Edirne’de gözaltına alınan HDP Diyarbakır Mebus Semra Fena Hâlde, tutuklandı.

İstanbul Güven Müdürlüğü; güzeşte akşam saatlerinde, mart ayında dokunulmazlığı kaldırılan ve “Silahlı yıldırı örgütüne organ gelmek” suçundan aranan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Iyice’in daraç dışına yaklaşmak için Edirne’ye giderken Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile yapılan eş operasyonla yakalandığını duyurmuştu.

Açıklamada, Iyice’in Edirne yolu üzerindeki tıpkısı tatil tesisinde, aynı kurgu içerisinde mevcut A.G. (43) ve F.D. (25) isimli kişilerle birlikte gözaltına alındığını belirtilmişti.

İstanbul Güven Müdürlüğü’ne götürülen Güzel, buradaki tabir işlemlerinin arkası sıra bugün Çağlayan’da kâin İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yıldırı ve Düzenli Suçlar Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak, Patırtılı ve Kaynak Bilişim Sistemi (SEGBİS) eliyle anlatım veren Iyicene, durdurma talebiyle gözetleyici hakimliğe gönderme edildi.

İstanbul Adliyesi’nden Ankara Hazar Ceza Hakimliği’ne SEGBİS aracılığı ile bağlanan Iyice, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: