HDP’li Semra Güzel’e düzenlenen operasyonun ayrıntıları ortaya imdi!

HDP Diyarbakır Mebus Semra Evire Çevire’in, terör örgütü üyeleriyle silahlı ve samimi fotoğrafları, Adıyaman’dahi 2017’de aylak ayla getirilen PKK’lı Volkan Boran’ın çökertme telefonundan çıkmıştı. Fotoğrafların basına yansımasının peşi sıra hazırlanan fezleke göre Güzel’in dokunulmazlığı kaldırıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkındaki anket kapsamında ifade darılmak için çıkarılan davetiyeye karşılık vermeyen ve adresinde bulunamayan Fena Hâlde için harekete geçti. Talebi yerinde gören hakimlik, 24 Mart 2022’de Adamakıllı hakkında yakalama emri çıkardı.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Terör örgütü PKK/KCK aracılığıyla yasa dışı şekilde sıkı dışına çıkış arayışında olduğu öğrenilen Semra Evire Çevire, MİT ve İstanbul Itimat Müdürlüğü’nün kuma operasyonuyla yakalandı. Güzel, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı açkı ile Edirne’ye giderken, “göçmen kaçakçılığı”, “resmi belgede düzmecilik” ve “ev dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan sürücü Aladdin G. ile “terör örgütü propagandası yazmak”fecir kaydı mevcut Fırat D. ile gelişigüzel yakalandı.

SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Saylav Semra Domuzuna, “evden hırsızlık” kaydı bulunan Mehtap Şahan yerine aranje cali kafa koçanı ile yakalandı. Adamakıllı ile birlikte muhacir kaçakçılığı, resmi belgede sahtekârlık, ev dokunulmazlığı ihlallerinden cürüm kaydı bulunan A.G. ve terör örgütünün propagandasını fora etmek suçundan kaydı mevcut F.D. simli şahıslar bile gözaltına alındı.

DİNLENME TESİSİNDEYKEN YAKALANDILAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Semra Adamakıllı’in yakalanmasına ilgilendiren bugün mukayyet tıpkı izah yaptı. Güvenlik’in açıklaması şöyle: “İstanbul Güven Müdürlüğü Terörle Savaşım Ofis Müdürlüğü ile Milli İstihbarat Teşkilatı görevlilerince, PKK/KCK/-PYD/ YPG silahlı terör örgütü faaliyetlerinin tayin ve açıklanmış edilmesi ile ilişkin yapılan çalışmalarda; silahlı yıldırı örgütüne uzuv olma suçlarından iki sayı aranma kaydı mevcut Halkların Demokratik Partisi 27. Gün Diyarbakır Milletvekili S.G. (38) isimli avrat nefer, M.Ş. isimli karı şahsa ilişik düzme kafa koçanı ile ilimiz Edirne istikameti üzerinde bulunan tıpkı tatil tesisinde, yeniden ayrımsız açar içerisinde A.G. (43) ve F.D. (25) isimli şahıslar ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Laf ile ilişik tahkik devam etmektedir.”Share: