HDP’li Sezai Tamamen, PKK’lı ve HDP’li Semra Güzel’in tutuklanması sonrası haddini aştı: Bu memleketi başınıza kesinkes yıkacağız

2017’bile Adıyaman’üstelik öldürülmüş PKK’lı Yanardağ Bora’nın cep telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Mebus Semra Sunturlu ile alay malay fariğ fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının ardından hazırlanan özet mucibince Güzel’in dokunulmazlığı kaldırılmış ve hakkında yakalama emri çıkarılmıştı.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda mevcut HDP’li Semra Güzelce’in terör örgütü PKK/KCK aracılığıyla yasa dışı şekilde ancak dışına çıkış arayışında olduğu öğrenildi. Bunun konusunda İstanbul Güven Müdürlüğü ile MİT’in ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Güzelce, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı açkı ile Edirne’ye giderken Silivri’deki benzeri istirahat tesisinde, “muhacir kaçakçılığı”, “resmi belgede sahtecilik” ve “basamak dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan güdücü Aladdin G. ile “yıldırı örgütü propagandası fayrap etmek”tan kaydı kâin Fırat D. ile birlikte yakalandı.

TUTUKLANDI

“Ay Işığı Şahan” yerine aranje yapmacıklı kimlikle Silivri’deki ayrımsız istirahat tesisinde yakalanan Pir, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra afiyet kontrolünden geçirilerek İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Karşı yakalama kararı bulunan Sunturlu, İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Yıldırı ve Birleştirme Taksirat Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak, Gürültülü ve Kaynak Bilişim Sistemi (SEGBİS) tarafından ifade verdi. Müddeiumumilik, Adamakıllı’i tutuklama talebiyle nöbetçi hazar ceza hakimliğine atıf etti. “Silahlı yıldırı örgütüne organ görünmek” suçundan aranan ve Edirne’ye giderken yakalanan HDP Diyarbakır Mebus Semra Pir, sevk edildiği Ankara Sulh Ukubet Hâkimliğince tutuklandı.

TEMELLİ’DEN ŞOPAR TEHDİT

Olay sonrası bozuk HDP Kayırıcı Umumi Başkanı ve Van Mebus Sezai Bütün Bütün dahi zat sosyal medya hesabından skandal ayrımsız paylaşımda bulunarak tehditler savurdu; ”Bir babanın başına Diyarbakır’ı yıktınız; Diyarbakır vekilimizi da zulümle gözaltına alarak düşmanlığınızı aynı nöbet daha gösterdiniz. Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza katiyetle yıkacağız.”

TEPKİLER SONRASI BİR PAYLAŞIM DAHA

Tamamen attığı skandal tweet’in peşi sıra yükselen tepkiler sonrası bakir ayrımsız paylaşım elan yaparak “Anadili Türkçe olup da sav yaşayanlar için kısa bire bir sıcaklıkölçer; ‘…başına yıkmak’; musallat olmak, hâlsiz gitmek (bu iktidarın başına musallatız ve on paralık kuşkunuz olmasın aygın baygın olup gidecekler)…” ifadesini kullandı.Share: