HDP’nin terör örgütü PKK ile arasına duruluk koymasını isteyenlere Selahattin Demirtaş’tan 3 soru

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bire bir deli dolu yayında “İktidar olursanız HDP’ye nezaret verecek misiniz?” sorusuna “Tabiatıyla HDP’ye bakanlık verilebilir, değme partiye verilebilir” diye niteleyerek cevap vermişti. Bu sözler siyasette kullanılmamış tıpkı ağız dalaşı konusu olmuş ve İYİ Parti’den de aksülamel gelmişti.

“HDP, PKK’NIN UZANTISI EVET DAHI SİYASİ KOLU DEĞİLDİR”

4 Kasım 2016’dan itibaren mevkuf olan DP’nin esbak aktarılma Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gürsel Uğurlu’in tarışma mucit sözlerine ait T24’e “HDP sorunu!” antetli bire bir alfabe yazdı. Yazısında Demirtaş “Kesişen sosyolojiye karşın HDP, PKK’nin uzantısı evet birlikte politik kolu değildir” dedi.

DEMİRTAŞ’TAN 3 SORU

Yazısında Demirtaş, “HDP ile memleketin sorunlarını ve çözümlerini bahsetmek üzere ‘önce terörle arana ara haliç” saçmalığını dayatanlara şunları sorup cevabı de onlardan bekleyelim” diye 3 soru yöneltti.

Demirtaş’ın yönelttiği 3 istifham şu şekilde:

Erdoğan, Öcalan ile resmi adına görüşürken Öcalan’dan “terörle arasına ara koymasını” istemiş tür mi?Erdoğan, PKK ile resmi namına görüşürken PKK’den PKK ile arasına uzaklık koymasını istemiş mümkün mi?Peki siz HDP’ye “terörle arana uzaklık koy!” diyerek gürlediğinizde (!) HDP hangi diyor? “Hayır, ego terörden yanayım, terör sürgit sürüp gitsin istiyorum” mu diyor? Yoksa “Gelin ahali ele verelim, zırh meselesini siyasi yollarla çözüp bağırsak barışı sağlayarak demokrasiyi büyütelim” mi diyor?Share: