İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na metrobüs kazası sonrası tepkiler yükseldi

Avcılar Şükrebey Metrobüs Durağı düz iki metrobüs başlangıç kafaya çarpıştı. Olay yerine haddinden fazla sayıda keyif, itfaiye aracı ve polis ekibi sevk edilirken kaza sonucu hep 99 emanet yaralandı. Yaralıların 50’sinin ambulansla hastaneye irsal edildiği 49’unun ise zat imkanlarıyla hastaneye anbean ayak tedavisi gördüğü öğrenildi.

VATANDAŞLAR YAYAN DURAKLARA ULAŞTI

Kaza zımnında aynı süre metrobüs yolu trafiğe kapatıldı, metrobüs seferleri durdu. Yolda muntazır metrobüslerdeki vatandaşlar araçlardan inerek metrobüs yolundan yürüyüp duraklara ulaştı. Vatandaşların metrobüs yolundan yürüdüğü anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

İMAMOĞLU, TWITTER’DA RUZNAME OLDU

Kaza sonrası bire bir açıklama yapmaması zımnında İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplumsal medyada ruzname oldu. Kullanıcılar, İmamoğlu’nun nerede olduğunu sorarken, Esenler Belediye Reisi Mehmet Tevfik Göksu ise “İstanbul’da metrobüsler haddinden fazla nazik aynı ilçe yaptı. Umum seferler tahrip edildi. 42 vatandaşımız gaileli, bazı vatandaşlarımızın durumu ise aheste. İstanbul Valiliğimiz ve AFAD çalışmaları bizzat strateji ederken beyninde ne İBB Başkanı ne da İBB var” dedi.

İste sosyal medyadan ara sıra paylaşımlar:Share: