İç Anadolu’dan depremzedelere yardımlar sürüyor

Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir’den, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara yardımlar devam ediyor.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde hayırseverler, yer sarsıntısı bölgesine saymak üzere kestirdikleri adak kurbanlarının etleri ile azık ve yataktan oluşan yardımlarını Hacı Misyon Camisi görevlilerine konfirmasyon etti.

Yardımlar, Kahramanmaraş ve Gaziantep’teki aşevlerine ulaştırıldı.

Cami imamı Bekir Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaraların sarılması noktasında desteklerini esirgemeyen kaza halkına teşekkürname etti.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde eş güdümcü yerine görev özne din görevlisi Mustafa Hissetmek ise bölgede yaraların sarılması üzere herkesin tek kalpgâh olduğunu belirtti.

Kayseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’a kurdukları taşımalık kentte ihtiyaçların giderilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Uray, taşımalık kente 20 çamaşır makinesi ve 15 kurutma makinesi gönderdi.

Bölgedeki ekiplerin çalışmalarını yakından izleme fail Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, konteynerlerde nazil 117 depremzede aileyi ziyaret ederek taleplerini aldı.

Nevşehir

Nevşehir Valiliği koordinesinde, depremden etkilenen illere yönelik planlı yardım kampanyası devam ediyor.

İl Hususi İdaresi Umumi Sekreterliğinden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, depremzedelerin konaklaması amacıyla İl Hususi İdaresince temin edilen konteynerler, Kahramanmaraş ve Hatay özellikle oluşmak amacıyla bölgedeki illere gönderiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Kamil Arınmış, depremin derhâl arkası sıra çok sayıda iş makinesi ve personeli nahiye illerine gönderdiklerini, afet alanlarında yaşam normale dönünceye kadar müzaheret faaliyetinin süreceğini kaydetti.

Kırşehir

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra bölgeye Kırşehir’den 350 tır arkalama malzemesi gönderildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, ilk depremin yaşandığı günden itibaren bölgeye çokça sayıda taharri kurtarma, UMKE ve keyif ekiplerinin üstelik olduğu 1145 personel ve 86 iş makinesi sevk edildi.

Valiliğin başlattığı kampanya kapsamında 340 tır kışlık materyal, fayrap etmek, battaniye, halı, gaflet uykusu tulumu, yiyecek, içecek, un, savmak, hıfzıssıhha ürünleri, umar ve oyuncak, 2 tır odun, 8 tır pisik köpek maması, tahıl ürünleri, hayvan yemi ve 13 titrem ten ulaştırıldı.

Share: