İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Günü programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ekim 2023’te Türkiye sınırları ortamında biricik aynı yıldırıcı kalmaması amacıyla mücadele ettiklerini söyledi.

19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) aracılığıyla Pursaklar’dahi planlı programa katılan Soylu, şehitleri ve gazileri katiyen unutmadıklarını, onların emanetine erbap çıktıklarını belirtti.

Aristokrat, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve yiğitlik anlayışından, ahlakından, aile yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu anlatım ederek, “Ihtimal bizden daha çok paraları, çokça iri propaganda bütçeleri var. Terör örgütlerinden LGBT derneklerine büyüklüğünde ihtimal seçme tip organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri aynı makule aşamıyorlar. Gazilerin ve şehit ailelerinin ortaya koyduğu fideist, imanı aşamıyorlar, Cenabıhak’ın izniyle aşamayacaklar.” diyerek konuştu.

Terör örgütü PKK’nın çıktı “saklanacak delik aradığını” dile getiren Soylu, “Sadece sonuç iki ayda Muazzez Kuşatma Operasyonu ile neredeyse onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz düzlük kalmadı.” dedi.

Soylu, teröristlerin mağaralardan çıkamaz kuzuluk geldiğini söyleyerek, “Yıldırı örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi gibi seçkin yerde fink atamıyorlar. Bize çekicilik attıkları Tendürek Dağı’nda tıpkı bir tane PKK teröristi yok, Tendürek tertemiz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a kadar Amanos Dağları’nda benzeri biricik yıldırıcı kalmadığını kaydeden Soylu, “Tanrı yıldız edecek, 2023 yılı 29 Ilk Teşrin yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Tanrı izin verecek, kahramanlarımızla beraber bu ülkenin içerisinde benzeri yegâne yıldırıcı kalmayacak, rastgele yan arı sili olacak.” şeklinde konuştu.

“MEMLUK, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar müzaheret yapmıştır”

Bakan Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayisi ve asayiş güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye belen ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak düşmanlar ve hainler fırsat kollamaktadır. Akıbet 3 yılda KUL, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar kendi bütçelerinden müzaheret yapmışlardır. Amerika Senatosundan arkalama yapmışlardır. Terör örgütünün Amerika ve Avrupa tarafından en çokça desteklendiği ahit diliminde terör örgütüne genişlik iri darbeyi vurduk. Vakit Kaybetmeden yıldırı örgütünü yenmiş etmiyoruz, sadece terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, tıpkısı zamanda yıldırı örgütünü destekleyen, bize müttefik gibi hasıl Amerika ve Avrupa’yı de yenik ediyoruz, yenmiş etmeye bitmeme edeceğiz.”

Soylu, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan birlikte elini çekme gücünü göstermeliyiz, Suriye’den de elini çekme gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan da Pakistan’dan dahi.” dedi.

“O siyasi partinin içerisindeki hiçbir kimseye yöntem etme hakkı vermezler”

Vekil Soylu, sabık günlerde HDP’li ayrımsız kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, kaslı olsun, cura olsun, hangi ülkesinde eğer hakeza bire bir davranış olsa o siyasal partiye değil politika etme hakkı, o siyasi partinin içerisinde olan tek kimseye yöntem ika hakkı vermezler. Divan 1 Ilk Teşrin’dahi açılacak, o politik partinin mensupları gelecekler, TBMM’üstelik oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız amacıyla, samimiyetimize inandığınız amacıyla yüz yüze geldiğimizde bugüne kadar hangi tıpkısı şehit ailesinden ne bire bir gaziden bildirme ufak bir sitem sesi da duymadık ama tıpkı biricik sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Meclis’te ne işi var?’ diye niteleyerek sabahtan akşama büyüklüğünde bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Ati sene yapılacak seçimlere bel eden İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve diğer bilcümle politik partilere şantaj yapmaktadırlar. Taşlama ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, sessiz kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonra, Avrupa’nın vesayetinden bilahare ilk kez önümüzdeki seçimler için PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, götürüm edilebilmesi olabilir değildir. TBMM’ye o insanlar hamle attığı sürece, o Gazi Meclis’in ruhu ezinç çekmektedir. Onların, oranın etrafına bile gelememesi gerekmektedir amma maatteessüf ellerindeki imkanlar, esas uymazlık dahil gelmek üzere, ‘Aman seçimi kazanalım üstelik kimle olursa olsun.’ denilen mezhep, benzeri zamanda büyükelçilerle bu arada oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete aynı şantaj namına kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını akseptans etmeyeceğini ve zaruri cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın tıpkısı parçasını, çakıl taşını da vermedik, vermeyeceğiz”

Nazik Ilişki Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici da Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üzerinde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti dahi şehit kanlarıyla sulanmıştır, martir kanlarıyla alınmıştır. Onun için bu vatanın bir bedeli yoktur. Değil vatanın bir parçasını, ayrımsız çakıl taşı taşını de vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin akıbet yıllarda terörün tekmil unsurlarıyla savaş ettiğine ve balaban muvaffakiyet sağladığına dikkati çeken Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya devam edecekler ama onlar hangi yaparlarsa yapsınlar, biz de dünya var berenarı bu coğrafyada olacağız ve ay açıkça aldatma bayrağın altında hür ve bağımsız şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylecene Küçük Asya Ajansı Genel Müdürü Başkumandan Karagöz’ün da aralarında bulunduğu ara sıra medya mensupları ödüle layık görüldü.

Programa gâh milletvekilleri, Pursaklar Belediye Reisi Ertuğrul Sakil, Ankara Itimat Müdürü Servet Yılmaz, TÜGŞAV Genel Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve martir yakınları katıldı.

Share: