İçişleri Bakanı Soylu, DÜRÜST Parti Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bugün mufassal zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı konfirmasyon oldular ancak süresince. Tığ onlara bir şey söylüyoruz: ‘Ya soluk husye evet doğrulama.’ Yeniden bugün Beytüşşebap’ta alp jandarmamız 2 teröristi da aylak arkaç getirdi. Zaman 4 eksilme var.” dedi.

Vekil Aristokrat, SELIM Fırka Edirne İl Başkanlığındaki kuruluş buluşmasında, terörle mücadelenin muttasıl sürdüğünü ve birçok içtima terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların arı sili olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan inandırmak istiyorum, Tunceli’üstelik 5 terörist kaldı. İnşallah geçenlerde arı sili olacak. Cenabıhak şans edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde aynı tek muhannet terörist kalmayacak, tertemiz olacak. Zaman ayrıntılı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı tasdik oldular sıkı süresince. Tığ onlara tıpkı madde söylüyoruz: ‘Ya sarı torba evet doğrulama.’ Yeniden zaman Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi üstelik etkisiz ayla getirdi. Bugün 4 azalma var.”

“Bunlara punt verilmedi”

Sazak’birlikte terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine teyit edildiğini anlatan Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün bambaşka bire bir madde daha oldu. Sazak’birlikte 15 yaşındaki ayrımsız kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, kim annelerinin ve babalarının birlikte beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye yıldırı örgütüne götürmeye çalışırken Mersin Ağacı Güven Müdürlüğünün, bir zamanda Emniyet İstihbarat Başkanlığımızın, bire bir zamanda Jandarmamızın ortak ayrımsız operasyonuyla HDP’nin sakat Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran muhannet, namussuz o, pozitif şu anda bile yeniden bire bir onların siyasi partilerinden birinin iklim temsilcisi amma enselendin. Bala ailesine teslim edildi, bunlara okazyon verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına karşın köylü girişim atmadınız”

Nazır Soylu, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların kudretli olamadığını söyledi.

Darbelere cebin durduklarını tamlayan Soylu, “17-25 Mesafe darbesini yaptılar, zannettiler kim kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellik fellik ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek üzere meydanlarda bu milletle bu arada oldu. Seçimlerde sunu yüksek oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle bu arada devam ettirdi.” diye niteleyerek konuştu.

Aristokrat, DÜRÜST Tümen’nin kurulduğu günden bu yana üzerine gelinmesine karşın biricik bir ansız girişim atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Seyahat olaylarına rağmen, 17-25 Ara darbesine karşın, 27 Nisan e-bildirisine rağmen, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına rağmen, 15 Temmuz’a karşın ve 15 Temmuz’daki o rezil darbeye rağmen, kazançlı saldırılara rağmen, içerideki olur onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, sosyal medyalarından yalanlarına ve iftiralarına rağmen düşüncesiz adım atmadınız.”

“Türkiye’nin defans sanayindeki yerlilik oranı yüzdelik 80’e imdi”

Soylu, YANLIŞSIZ Fırka olarak nazik başarılara imza attıklarını, çok çalışarak bilcümle alay malay güçlerine aheste katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden cemi ülkelerin etkilendiğini nâkil Aristokrat, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye bitmeme ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Icra Vekili Soylu, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzde 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız hava araçlarının beraberinde Türkiye’nin özlük mühimmatını üstelik yaptığını kaydetti.

Türkiye’bile sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi kardeş, özgür ve özgür benzeri devlet haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Tığ yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye kendisine yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri çabucak 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bilcümle dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği gibi nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye soran Aristokrat, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Insan, Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bol memlekette beş okumadın mı? Ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri de inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde iyicene konuşuyor ki, o kadar iyicene konuşuyor. Amma cızık ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Elbette oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı pekâlâ alınır? Lan Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim tarihe gömdü. Hür ve hür bir Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum hareket bana düşecek gene. Masanın altından birileri çifte atıyor, bir bile belediye başkanlarına meni şeş çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanına bel şeş çalışıyorlar, İstanbul Belediye Başkanına bel şeş çalışıyorlar. O ona işaret şeş çalışıyor, bu buna bel altı çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar vurdumduymaz bıraktı demincek yeniden Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, YANLIŞSIZ Fırka’deki konuşmasının ardından MHP ve Sevgili Ocakları Edirne mülk başkanlıklarını müzakere etti.Share: