İçişleri Bakanı Soylu, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yakalanmasına ilgili konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Diyarbakır Saylav Semra Güzel’in yakalanmasıyla ilgilendiren, “Mufassal zamandan beridir gani aynı istihbari çalışma vardı. İstihbari say sonucunda sıkıntılı dışına geçmek üzere sahte kimlik ve değişik cali evrakların bilcümle bunların hazırlıklarını yapmışlar ve bizim takip ettiğimiz, Milli İstihbaratın da izleme ettiği tıpkı göçmen kaçakçısıyla bağlantı kurmuşlar. Yola çıkmışlar. Gereği namına getirildi. Ilgi ederseniz kapasitemiz dönüş geçtikçe güçleniyor.” dedi.

Diyarbakır’da temaslarını sürdüren Icra Vekili Aristokrat, bir gazetecinin silahlı yıldırı örgütüne organ kalkışmak suçundan aranan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, Edirne’ye giderken Silivri’üstelik yakalanmasına müteveccih sorusu üzerine, ince zamandan beridir gani tıpkı istihbari say olduğunu söyledi.

Aristokrat, “İstihbari düzentileme sonucunda ensiz dışına geçmek üzere cali kimlik ve ayrıksı düzme evrakların bilcümle bunların hazırlıklarını yapmışlar ve bizim izlem ettiğimiz, Milli İstihbaratın bile takip ettiği ayrımsız muhacir kaçakçısıyla bağlanak kurmuşlar. Yola çıkmışlar. Gereği da adına getirildi. Ilgi ederseniz kapasitemiz dönme geçtikçe güçleniyor.” ifadelerini kullandı.

Yurt dışında yakalananlar

İtalya’birlikte, Türkiye’birlikte bir nice kişinin canını yakmış benzeri katili yakalattıklarını kaydeden Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ego onun amacıyla Gürcistan’a gittim. Gürcistan’dan kaçtı, ondan bilahare bambaşka ülkeye gitti. Takip ettik, İtalya’birlikte yakaladık. Yeniden oylumlu tıpkı katili Arjantin’üstelik yakalattık. Onun peşine de gittik ve havalimanı girişinde yakalattık ve aldırdık. O da çaktırmadan pasaportla giriyordu. Tekrar 2 kişiyi Binali Camgöz, Deniz Camgöz, Sırbistan ve Karadağ’da yakalattık. Arnavutluk’ta Bitcoinciyi yakalattık. Yer nihayetinde Arnavutluk İçişleri Bakanı sabahleyin ercecik ‘Sana verdiğim sözü tuttum’ dedi. Bire Bir vesileyle hem Cumhurbaşkanımızın izlem ettiği hem onlar dahi üstüne düşeni yaptılar, yapmaya çalıştılar. Demin onların iadeleri var, biliyorsunuz hepsinin mahkeme süreçleri var. Duruşma süreçleri çünkü kırmızı bülten olduğu için hukuka yansımıştır. Al yıllık olmasa deport edilebilir, kaçak bir muhacir adına nitelendirilir ve deport edilebilir amma kırmızı bülten olunca aynı duruşma var, aynı mahkemeyle bu arada onları alacağımızı düşünüyoruz.”Share: