Icra Vekili Nebati: Motorlu Kurgu Sektöründe Haksız Değer Artışına Etmen Olan 100 Bin Mükellef Radarımıza Takıldı

Kaynak ve Maliye Bakanlığı Riziko Analizi Genel Müdürlüğü, yurt sektörünün arkası sıra araç sektörünü münasebetsiz etkileyenler için birlikte harekete geçti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, miftah sektöründe fahiş bedel artışına sebep olan 100 bin yükümlü belirleme edildiğini duyurdu.

Nureddin Nebati, açacak sektöründeki fahiş fiyat artışına sebep olanlara yönelik başlatılan çalışmalara ilgili bugün yazılmış tıpkısı açıklama yaptı. Vasıta dışı ile mücadelede toplumun tüm kesimlerinin desteğinin büyük önem bildirme ettiğini belirten Nebati’nin açıklaması şöyle:

“100 BİN YÜKÜMLÜ BAKANLIĞIMIZIN RADARINA TAKILDI: Anahtar dışı ekonomiyle savaşım etmekte serencam rütbe kararlıyız. Içgüdü sistemimiz yardımıyla mali ve mali verilerin sistemsel ve ince analizlerini gerçekleştiriyor, çalışmalarımızı büyük tıpkısı titizce yürütüyoruz. Taşınmazlar sektöründe olduğu üzere vesile sektöründe birlikte takma karşılık artışı yaparak bildirme talep dengesini bozanlara fırsat vermeyeceğiz. Bu kapsamda, yükümlülük kaydı bulunmadan belli bir sayının üzerinde komütatör gurur-satımı fail, ikinci ahali miftah piyasasında fahiş değer artışlarına ve araç dışı tutum oluşmasına sebebiyet veren 100 bin yükümlü, Bakanlığımızın radarına takıldı.

ARAÇ BILEN-SATIMI KISKAÇ ALTINDA: Buna melfuf yerine, sıfır ve ikinci ahali dil gurur-satımı özne bayi, galerici ve kişiler karşı dahi uzun tespitler yaptık. Vergisel yükümlülüklerini hesabına getirmeyen, piyasada spekülasyona sebebiyet veren esas ve hukuksal kişiler üzerine mukteza işlemleri yapmaya başladık. Kayran denetimleri birlikte sürüyor.”

Share: