Icra Vekili Yanık, Kahramanmaraş’ta “Ailemizin Çınarları Festivali”nde konuştu Açıklaması

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Yanık, Ulusal Kerte Ziyareti Programı kapsamında kısaca 26 milyon haneye gidileceğini belirterek, “Evde buğulanmış, sakat, bala, çaba var mı bunların seçkin birini belirleme ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse birden namına getiriyoruz. Amma bizim dışımızda olan benzeri şeyse ait kuruma birden yönlendiriyoruz.” dedi.

Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu hisse senedi birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali” düzenlendi.

Bakan Üzüntülü, burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın şuara ve edebiyatçılar şehri olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Fırka olarak anne hedeflerinin husus bap gezerek her vatandaşla yüz yüze bahsetmek olduğunu anlatım eden Acılı, sosyal ihtişam anlayışı kapsamında hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini belirtti.

DOĞRU Öğür iktidarları süresince Cumhuriyet tarihi süresince yapılanlardan elan fazlasının hayata geçirildiğine tanıklık ettiklerini dile getiren Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş de bu hizmetlerden yer fazla yararlanan illerimizin başında gelenlerden. DOĞRU Parti iktidarı boyunca hele bizim Bakanlığımızı ilişkin sosyal hizmetler ve toplumsal yardımlar başlığı altında hoşur iz açan hizmetler gerçekleştirdik. Içtimai bakım ve içtimai müzaheret mantığını muhavvil, hem bile somut adına sonuçları bakımından katbekat beher başlıkta 4-5 itmam genişlik beş altı ayırt eden hizmetleri hayata geçirdik.”

“Vatandaşın ayağına revan içtimai izzet olgusunu namına getireceğiz”

Acılı, içtimai bakım ve içtimai yardım mantığını değiştirdiklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim toplumsal hizmetlerdeki ana farkımız temenni odaklıdan arz odaklı sosyal hizmete intikal oldu. Vaktiyle vatandaş benzeri hizmetini koymak için, bir ihtiyacını gidermek amacıyla husus kapı kurumları gezerken biz daha çok vatandaşın ayağına gidiyoruz. Demin Ulusal Ayak Ziyareti Programı başlattık. İnşallah 85 milyon vatandaşımızın, kestirmece 26 milyon hanemizin rastgele birine arkadaşlarımız gidecek. Eve gideceğiz. Evde yaşlı, özürlü, bala, şiddet var mı bunların rastgele birini tespit ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse çabucacık namına getiriyoruz. Ama bizim dışımızda olan bire bir şeyse ait kuruma çarçabuk yönlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde bu program kapsamında 10 bine mümasil Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelimiz, 5 bin ASDEP personelimiz bütün 15 bin personel sahaya dağılacak. 26 milyon hanenin tamamına gireceğiz. Böylecene ihtiyacı olan vatandaşın ayağına giden içtimai heybet olgusunu adına getireceğiz.”

Program kapsamında mehterler ve halk oyunları gösterisi düzenlendi, huzurevinde kalan yaşlılar mini konser verdi.

Programa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin, AK Tümen Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Itimat, Ahmet Özdemir ve Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Andırın Kaymakam Vekili Cuma Emeç, Andırın Şehremini Ahmet Doğan, Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Yunus Bozulmamış, özge ilgililer ile vatandaşlar katıldı.

Share: